Ochrona zdrowia Wyposażenie wnętrz 

Zalety jonizatora powietrza

Nie znajdzie się nikt, kto nie znosi zapachu powietrza po przejściu burzy. To odczucie rześkości wywołują jony ujemne, które tworzą się m.in. w wyniku wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu powietrza i wody, a również wytwarzają je rośliny. Ujemne jony tlenu mają pozytywny wpływ na nasze środowisko i samopoczucie, łagodzą niemiłe zapachy oraz oczyszczają powietrze.

Jonizator powietrza – zdrowa ujemna jonizacja?

Jonizacja może nastąpić w rezultacie wyładowania elektrycznego, emitowania ogromnej ilości ciepła albo oddziaływania intensywnego pola magnetycznego. Obecnie większa część z nas żyje w otoczeniu setek urządzeń, takich jak kopiarki, komputery czy ekrany, które wysyłają pole magnetyczne i jonizują atmosferę dodatnio. Zdrowe aniony, czyli jony o ładunku ujemnym, powstają poprzez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do cząsteczek neutralnych. Niestety ich ilość w powietrzu na obszarach silnie uprzemysłowionych z roku na rok jest mniejsza. Dlatego by na powrót poczuć czystą i orzeźwiającą atmosferę w domu, powinno się skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – plusy

Jonizacja wykorzystywana jest najczęściej w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pozwalają wyłapać pyły zawieszone PM2.5 i 10, niebezpieczne mikroorganizmy i wirusy czy dym z papierosów. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu rześkość i czystość, umożliwiając nam lepszy wypoczynek i cieszenie się życiem pełną piersią. Mając na uwadze to, iż ujemna jonizacja powietrza redukuje poczucie chronicznego zmęczenia i podwyższa ogólną wydajność fizyczną organizmu, rekomenduje się wykorzystanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w placówkach oświaty, instytucjach publicznych, biurach czy przychodniach medycznych, czyli tam, gdzie istotna jest koncentracja na realizowanych zadaniach.

Powiązane wpisy