Wyposażenie wnętrz 

Garść porad odnośnie montażu podłóg drewnianych

Znajdź panele drewniane.

Panele podłogowe wyglądem prawie nie różnią się od podłogi drewnianej, a kupisz je znacznie taniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich montaż zajmuje naprawdę kilka godzin, a każdy upora się z tym zadaniem bez korzystania z usług fachowców. Przeczytaj poradnik, z którego dowiesz się, jak układać panele podłogowe.

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie znoszą wilgoci – poziom wilgoci nie powinien być większy, niż 3%. Nie możesz zapominać także o odseparowaniu ich od podłoża – najlepiej sprawdzi się tu folia PE o gramaturze minimum jednej piątej milimetra oraz wełna kamienna. Po powrocie ze sklepu nie odpakowuj paneli – powinieneś odczekać dwa dni – dzięki temu wyparuje z nich zgromadzona wilgoć. Panele i narzędzia gotowe?

Jak układać panele podłogowe?

Na początek najbardziej istotna rada – specjaliści polecają robić to startując z kąta pomieszczenia. Zaraz po rozpakowaniu, upewnij się, czy nie są uszkodzone, gdyż później trudniej będzie je zwrócić. Zadbaj też o temperaturę podłogi – najniższa wartość wynosi 15 stopni Celsjusza. Pamiętaj, by układać je prostopadle do źródła światła, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – tak, by dłuższa krawędź przylegała do dłuższej ściany. Zepniesz je używając specjalnych klipsów – to wytrzymałe i nieskomplikowane rozwiązanie.

Panele podłogowe muszą pracować

Wyprodukowane z materiałów drewnopochodnych, panele podłogowe reagują na skoki temperatury w pokoju. Nie zapominaj zatem o odstępach dylatacyjnych o szerokości minimum dziesięciu milimetrów – będą mniej zauważalne, jeśli wykorzystasz listwy podłogowe.

Siedziba:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy