Ochrona zdrowia Wyposażenie wnętrz 

Filtry powietrza do domu – jakie usuną zanieczyszczenia?

Polacy powoli nabierają świadomości, jak istotne dla zdrowia i samopoczucia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z powietrzem wprowadzamy do organizmu wszelkiego typu zanieczyszczenia przemysłowe i alergeny: roztocza, spaliny pojazdów, dym tytoniowy, pyłki kwiatów czy wirusy i mikroorganizmy. Jak zatem przeprowadzić oczyszczanie powietrza w mieszkaniu lub miejscu pracy?

Oczyszczacz powietrza – co wyeliminuje?

Dzisiaj najodpowiedniejszym wyjściem jest nabycie do mieszkania oczyszczacza powietrza. To urządzenie poradzi sobie zarówno z z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi, jak i kurzami. Skuteczność oczyszczaczy powietrza mierzy się określając minimalną wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która będzie wychwycona w ich filtrze. Oczyszczacze o dużej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, zatrzymują prawie wszystkie zanieczyszczenia o wielkości 0,3 mikrometra. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza ze stosownym urządzeniem może być jeszcze skuteczniejsze.

Oczyszczacz powietrza Airdog – plusy

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog wykorzystują opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która gwarantuje maksymalny poziom filtracji. Wyłapują one nawet drobiny o wielkości 0,0145 mikronów, co eliminuje dym tytoniowy, sadzę czy pyły zawieszone PM2.5 i PM10. Urządzenie Airdog X5 efektywnie i szybko usuwa także wirusa grypy, co zaświadczają wykonane testy. Zaletą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, która przyczynia się do obniżenia wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma potrzeby okresowej wymiany jednorazowych, wykonanych z papieru filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można umyć, zaś jonizator plazmowy po prostu wyczyścić suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, energooszczędne i proste w użyciu.

Powiązane wpisy