Wymiar sprawiedliwości 

Prawo rodzinne – alimenty, separacje, rozwody

Prawo rodzinne jest jeden z najistotniejszych obszarów działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. Najpopularniejsze sprawy z jakimi pojawiają się w kancelarii nasi Klienci to sprawy o rozwód oraz alimenty, jednakże mamy duże doświadczenie również w prowadzeniu spraw związanych z ojcostwem i macierzyństwem, uregulowaniem kontaktów czy władzą rodzicielską.

Separacje, alimenty, rozwody – sprawy z zakresu prawa rodzinnego

Prawo rodzinne to szczególny obszar prawa, ponieważ prowadzenie spraw z tej dziedziny wymaga od prawnika nie tylko biegłości w przepisach, ale w głównej mierze stosownego podejścia do Klienta, który powierza w nasze ręce swoje najbardziej prywatne sprawy. Podczas prowadzenia spraw rodzinnych jesteśmy nastawieni na bieżący kontakt z Klientem i przeprowadzanie go przez poszczególne etapy sprawy w najmniej bolesny dla niego sposób. Dążymy do dostosowania się do oczekiwań naszych Klientów szczególnie w zakresie ich czynnego udziału w całej sprawie.

Prawo rodzinne – sposób działania kancelarii radców prawnych

Prowadzenie spraw rodzinnych zaczynamy od pierwszego kontaktu z Klientem w formie osobistego spotkania lub rozmowy telefonicznej albo na Skype’ie. Staramy się wtedy zgromadzić maksymalną ilość informacji związanych ze sprawą, a także poznać osobę, na rzecz której będziemy działać przez najbliższe miesiące. Następne fazy naszej pracy to przygotowanie pism procesowych, występowanie w imieniu Klientów przed sądem oraz pozostałymi podmiotami, takimi jak mediatorzy. Podczas prowadzenia każdej sprawy zawsze dążymy do znalezienia sposobu na jej ugodowe zakończenie. Podejście to wywodzi się z faktu, iż większość sytuacji spornych ma swoje korzenie w ogromnych emocjach, a prawnik, pozostający osobą bezstronną, nie jest pod ich wpływem i rozpatruje sprawę tylko z punktu widzenia prawa.

Powiązane wpisy