Zastosowanie i budowa filtrów z separatorami aluminiowymi i filtrów minipleat
Jeśli potrzebujesz filtru F9, skieruj się tu
Przyznajmy to otwarcie: stan powietrza w Polsce nie jest dobry. Pod tym względem nasz kraj jest na jednej z ostatnich pozycji wśród państw Unii Europejskiej. Każdego dnia emitowane są kolejne powiadomienia o przekroczeniu norm stężenia pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10 i z tego powodu też nadal poszukiwane są efektywne rozwiązania, pomagające radzić sobie z narastającym zanieczyszczeniem, głównie w miejscach, gdzie utrzymanie czystości powietrza jest niesłychanie istotne (np. w obiektach służby zdrowia).
Filtry mini-pleat typu minipleat – do urzędów i domu
Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), czyli filtry powietrza wysokiej skuteczności, znane i stosowane są od lat 70-tych. Są obecne m.in. w domowych oczyszczaczach powietrza oraz odkurzaczach. W urządzeniach wentylacyjnych zakładanych w budynkach mieszkalnych, urzędach lub biurach świetnie zdadzą egzamin uniwersalne filtry dokładne typu minipleat, które zależnie od klasy radzą sobie z filtracją pyłów zawieszonych PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których cząsteczki znajdują się w smogu. Nie są dla nich przeszkodą też większe zanieczyszczenia, jak dym tytoniowy, roztocza bądź włókna. Wybierając filtry dokładne F7 czy F9 wypada wziąć pod uwagę nie tylko ich skuteczność, ale też jakość ich produkcji. Te wytwarzane przez polską firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w stalową ocynkowaną ramę, która charakteryzuje się znaczną wytrzymałością na złe warunki atmosferyczne (jak znaczny poziom wilgotności, temperatury) oraz uszkodzenia. Skuteczny wkład filtracyjny wykonany z włókna szklanego zabezpieczony jest standardowo aluminiową siatką od strony wlotu powietrza. W filtrach mini-pleat papier filtrujący ułożony jest w mini plisy i wzmocniony jest specjalnym klejem poliuretanowym, co sprawia, iż filtry te odznaczają się wysoką żywotnością. Filtry minipleat produkowane są w kilkunastu rozmiarach dopasowanych do zapotrzebowania każdego odbiorcy.
Filtry HEPA H13 oraz H14 – efektywna praca w ekstremalnym środowisku
Do wykorzystania przemysłowego wymagane są z kolei filtry o kategorycznie wyższej przepustowości przelatującego powietrza, którą mogą zagwarantować filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy pakietu filtracyjnego są w nich równomiernie oddzielone przez separatory z aluminium, a mocna obudowa, także wyprodukowana z ocynkowanej stali, jest odporna na wodę i zmiany temperatury, co pozwala na efektywną filtrację w wymagającym środowisku (nawet do 80 stopni Celsjusza). Takie filtry instalowane są tam, gdzie powinny być zachowane najwyższe normy czystości powietrza, np. na liniach produkcyjnych w branży energetycznej.
Fotografia pochodzi ze strony marss.pl.
Siedziba:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz
Tel.: +48 43 827 10 46