Usługi 

Zbiorniki stalowe – w jakich branżach są niezastąpione?

Stal nierdzewna jest jednym z najstabilniejszych chemicznie stopów. Nie wchodzi w reakcje z kwasami, nie ulega korozji i nie traci swoich właściwości nawet w ekstremalnych temperaturach. Jest to zasługą zawartego w niej chromu, który przy kontakcie z powietrzem wytrąca się ze stopu i formuje na powierzchni niewidoczną gołym okiem warstwę. Zabezpiecza ona stal przed szkodliwym wpływem licznych substancji chemicznych, a także polepsza jej wytrzymałość na nieprzychylne warunki. Dzięki tym cechom zbiorniki ze stali nierdzewnej są wykorzystywane w wielu dziedzinach przemysłu.

Zbiorniki stalowe dla przemysłu kosmetycznym

Z uwagi na to, iż stal nierdzewna nie wchodzi w reakcje z substancjami używanymi do wytwarzania kosmetyków, wyprodukowane z niej zbiorniki są w szerokim zakresie stosowane w tej branży. Używa się ich zarówno do prowadzenia procesów produkcyjnych, jak i do magazynowania dużych ilości ukończonych już mieszanek. Wspomniane wcześniej cechy powodują, że zbiorniki ze stali nierdzewnej są również doskonałym rozwiązaniem dla zakładów wytwarzających i przetwarzających paliwa oraz dla branży chemicznej.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej w branży spożywczej

Zbiorniki stalowe są często wykorzystywane w rozlicznych firmach z szeroko rozumianej branży spożywczej – w placówkach gastronomicznych lub zakładach przetwórstwa. W browarach, piekarniach czy gorzelniach wszędzie spotyka się zbiorniki fermentacyjne również wyprodukowane z tego materiału. Usługi podmiotów zajmujących się produkcją zbiorników ze stali nierdzewnej cieszą się zainteresowaniem branży spożywczej przede wszystkim dlatego, że na tego rodzaju zasobnikach nie zbiera się osad, który sprzyja zanieczyszczeniu ich zawartości mikroorganizmami czy dzikimi drożdżami.

Powiązane wpisy