uszczelnianie okien, uszczelnianie okien WarszawaUsługi 

Uszczelnianie okien drewnianych – zadbaj o komfort domowników

Stan techniczny okien ma znaczny wpływ na samopoczucie domowników. Okna zabezpieczają dom przed mrozem i wilgocią, jak również separują go od ulicznego zgiełku. Uszkodzone bądź nieprawidłowo wyregulowane okna nie gwarantują stosownych warunków, co nie tylko niekorzystnie wpływa na samopoczucie i zdrowie domowników, ale też, ze względu na znaczne straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najważniejsze powody ku temu, by zatroszczyć się o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Podpowiadamy, co zrobić w takich przypadkach.

Co warto wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Zgodnie z sugestią specjalistów, przegląd stanu technicznego okien należy wykonać przynajmniej raz na rok. Nie wolno tego lekceważyć, bowiem po tym okresie ewentualne usterki mogą być już tak poważne, że nie usunie ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też drewniane można zidentyfikować po pojawiającym się oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej siły należy włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe prawdopodobnie są luzy i, w konsekwencji, straty energii.

Jak wykonać uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wykonanych z innych surowców, polega przede wszystkim na ich regulacji (najczęściej służy do tego śruba ulokowana na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z niskimi i wysokimi temperaturami, wilgocią, jak również wiatrem mogą już po kilku miesiącach stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i specjalistycznych umiejętności. Nie dysponując nimi, nie powinniśmy zabierać się za to na własną rękę. Lepiej zrobimy zostawiając to profesjonalnej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa działają aktualnie nie tylko w Warszawie czy innych większych miastach, ale także i w małych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy