Usługi 

Usługi detektywa

Czym zajmuje się detektyw? Ten zawód rozwija się od XIX wieku, a stosowanie niezwykłych i intrygujących metod dedukcji odbiło swój ślad w literaturze czego przykładem jest na przykład bohater literacki Sherlock Holmes. Samo słowo “detektyw” pochodzi z łaciny i oznacza „odkrywać”, „wykrywać”, „wyjawić”.
Praca detektywa opiera się na przeprowadzeniu śledztwa, podczas którego korzysta z racjonalnego myślenia i rozmaitych niejawnych metod dochodzenia. W oparciu o dowody, rzetelne informacje i przesłanki przeprowadza proces dedukcji co ma na celu zidentyfikowanie prawidłowych konkluzji. Prywatny detektyw nawet prowadząc rozpoznanie zdarzenia zlecone przez klienta jest zobowiązany do posiadania licencji, gdyż jego zeznania mogą być znaczące w sprawach sądowych czy dochodzeniach policji.

Zakres czynności detektywa

Korzystanie z pomocy prywatnych detektywów staje się coraz częstsze. W dzisiejszych czasach biura detektywistyczne prowadzone są w sposób odpowiedzialny i profesjonalny, gdzie każda drobna sugestia czy wiadomość od klienta jest ważna. Przede wszystkim wachlarz takiej działalności to zbieranie wrażliwych, tajnych wiadomości często dotyczących procesów karnych i cywilnych, szukanie mienia, osób zaginionych lub ukrywających się, ustalanie wiarygodności świadków i dokumentów, wywiązywania się z odpowiedzialności finansowych i ubezpieczeniowych. Pokaźny popyt na detektywów wynika z tego, że coraz częściej jesteśmy oszukiwani, a jako strona poszkodowana trudno jest udowodnić nasze racje i argumenty. W celu ochrony własnych interesów wiele oszustw jest tuszowanych, a zeznania osób postronnych i świadków są przeinaczone. Jedynie dobry detektyw jest w stanie ustalić jednolitą wersję i dojść do prawdy.

Powiązane wpisy