Usługi 

Tradycje weselne – auto do ślubu

Niewątpliwie nadzwyczaj istotnym zdarzeniem na ścieżce życia każdego z nas jest ślub. Wszystko musi być w tym dniu idealnie dopracowane – nic nie może zawieść. Dzień ożenku jest zawsze zaplanowany w najdrobniejszych szczegółach. Ważny element jego oprawy stanowi auto, którym państwo młodzi udadzą się na uroczystość zaślubin – jest ono symbolem luksusu.

Samochód do ślubu – droga do kościoła dawniej i dziś

Obecnie przyjętym zwyczajem jest, aby narzeczeni pokonali drogę na uroczystość samochodem. Wcześniej zapewniał to pojazd zaprzężony w dwa udekorowane odświętnie rumaki. Jednakże wraz z nastaniem techniki wierzchowce ustąpiły pola koniom mechanicznym. Auto do ślubu jest szczegółem, który powinien być zauważony przez zgromadzonych znajomych i członków rodziny. Ale prócz oczekiwanej, ekskluzywnej oprawy, auto jest po prostu szybkim sposobem dotarcia na ślub. Zwłaszcza w tych czasach, kiedy to nie poruszamy się już tylko w granicy niewielkiego obszaru zamieszkania, ale często pokonujemy przed ślubem wiele kilometrów – wszak w dzisiejszych czasach droga z kościoła do lokalu weselnego wiedzie zwykle przez fotograficzne studio.

Jaki samochód do ślubu wybrać? Może luksusowy Mercedes?

Na wybór wymarzonego środka transportu mają wpływ obecny trend, a także indywidualne upodobania. Przeważnie ogół nowożeńców wybiera samochody z aktualnej oferty znanych marek, np. Mercedesa. Na rynku usług transportowych dedykowanych nowożeńcom zauważymy zarówno auta z aktualnej oferty salonów, jak również te retro. Nowożeńcy najczęściej wybierają nowoczesne limuzyny w dyskretnej, nierzucającej się w oczy czerni. Całość powinna stanowić idealną harmonię, zatem wytworne skórzane wnętrza nie są rzadkością. Wypożyczalnie aut do ślubu zapewniają nowożeńcom możliwość wynajmu pojazdu wraz z kierowcą zaznajomionym z etykietą ślubną. Osoba, która będzie siedziała za kierownicą jest też gwarancją powodzenia naszej ceremonii. Zatem mile widziany jest profesjonalny kierowca, który bezpiecznie dowiezie nas pod kościół, przy czym wykaże się dyskrecją i nie skupi całej uwagi na swojej osobie.

Powiązane wpisy