dom weselny, lokal na wesele krakówUsługi 

Sala na przyjęcie weselne – jej wystrój to nie wszystko

Ślub i odbywające się po nim wesele to wydarzenie, o którym bliscy młodej pary oraz ich goście będę pamiętać przez wiele miesięcy, a nieraz wręcz lat. Jeśli nowożeńcy postanowią zorganizować przyjęcie dla dużej ilości osób, jednym z pierwszych wyzwań, któremu będą musieli stawić czoło, jest wybór odpowiedniego domu weselnego, w którym uczestnicy spędzą ten ważny wieczór w najlepszych warunkach.

Sala weselna – jak wybrać?

Szukając lokalu na wesele narzeczeni musi uwzględnić parę ważnych okoliczności. W pierwszej kolejności musi znać ilość zaproszonych gości, by uzyskać pewność, iż w zarezerwowanym domu weselnym bez trudu znajdzie się wystarczająco przestrzeni dla wszystkich. Zaproszeni powinni mieć wyznaczone miejsce ich przy stoliku, ale istotne jest również, by mieli gdzie tańczyć. Prócz tego nowożeńcy powinni sprawdzić jak daleko od kościoła znajduje się dom weselny i czy przedostanie się do niego będzie proste. Jeśli na przyjęcie weselne zaproszona jest rodzina i przyjaciele mieszkający w innym województwie, trzeba poszukiwać sali weselnej, w sąsiedztwie której znajduje się duża sieć hoteli. Następnym zagadnieniem jest samo zaplanowanie wesela, innymi słowy udekorowanie sali, przygotowanie menu i znalezienie zespołu muzycznego oraz obsługi kelnerskiej. Takie czynności mogą przerosnąć możliwości pary młodej, stąd warto skorzystać z oferty domów weselnych, które proponują pomoc w obszarze całościowej organizacji wesela.

A może pałac na wesele?

Narzeczeni z południa Polski, w szczególności z Krakowa i okolic, mogą urządzić przyjęcie weselne w wyjątkowo malowniczym miejscu, jakim jest zabytkowy Pałac Radziwiłłów położony w Balicach. W jego salach wesela wyprawiane są od dziesięcioleci, a każde z nich charakteryzuje się zniewalającą oprawą. Pałac dysponuje czterema salami zdolnymi podjąć ok. 130 osób. Przyjęcie może zostać zorganizowane również w plenerze przed Pałacem, a w takim przypadku uczestniczyć w nim zdoła bez problemu nawet 350 zaproszonych. Zaletą tego domu weselnego w Balicach jest to, iż położony jest zaledwie 12 km od Krakowa, który ma niesłychanie bogatą bazę noclegów. Podróż orszaku ślubnego z kościoła do sali weselnej nie powinien zatem trwać dłużej aniżeli 40 minut.

Siedziba:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy