Usługi 

Przyjęcie komunijne w wynajętej sali – jak wybrać najlepszą opcję?

Nie czekaj! Wybierz świetną ofertę sali komunijnej w rozsądnej cenie.

Impreza komunijna jest dla pociechy tak samo ważnym wydarzeniem, co sama ceremonia przyjęcia sakramentu. Nic w tym dziwnego, ponieważ to często pierwsza faktycznie duża zabawa dla rodziny, na której dziecko zdaje sobie sprawę z tego, iż wszyscy zaproszeni skoncentrowani są jedynie na nim. Tym samym rodzice starają się, by ten dzień utrwalił się na całe życie w jego pamięci.

Lokal na komunię – szukaj od razu jak będzie ustalona data wydarzenia

Jeszcze przed fazą rozsyłki zaproszeń na sakrament rodzice powinni się zdecydować czy przyjmą gości w swoim domu czy nieodzowne będzie wynajęcie sali. Goszczenie gości w mieszkaniu jest zwykle możliwe wtedy, jeśli planujemy uroczysty obiad jedynie dla bardzo bliskiej kilkunastoosobowej grupy krewnych, jednak to już nieczęste sytuacje. Obiady z okazji pierwszej komunii przeistoczyły się w ostatnich dziesięcioleciach w huczne wydarzenia rodzinne, na które zjeżdża się nawet prawie setka gości, zatem na ogół organizowane są w domach weselnych i restauracjach. Jeżeli pragniemy zabukować najlepszą salę, zalecamy wyruszyć na poszukiwania lokalu, natychmiast jak zostanie wyznaczona data komunii. W sezonie komunijnym poważną trudnością może stać się również zatrudnienie wolnego dostawcy cateringu, więc trzeba wybrać taki lokal na organizację przyjęcia, który współpracuje z własnym, doświadczoną firmą cateringową, specjalizującą się w przyrządzaniu dań na komunie. Istotne jest również to, żeby lokal na przyjęcie komunijne zlokalizowany był tak, żeby transport wszystkich gości z kościoła był komfortowy i błyskawiczny.

Organizacja komunii – a może komunijna sesja zdjęciowa na świeżym powietrzu?

Nie zapomnij zatrudnić fotografa, który upamiętni ku pamięci ten dzień – nie tylko obrządek w kościele, ale także późniejszy obiad dla rodziny i przyjaciół. Zwyczajem są też aranżowane sesje zdjęciowe dziecka w komunijnej szacie oraz jego wspólne fotografie z chrzestnymi i rodziną. Sala komunijna powinna zatem wyróżniać się przepięknymi, schludnymi wnętrzami. Kolejnym atutem będzie dostęp do przylegającego ogrodu, w którym przy dobrej pogodzie można będzie urządzić sesję zdjęciową na świeżym powietrzu. Możliwość skorzystania z ogrodu to także atrakcja dla najmłodszych uczestników imprezy komunijnej – jeśli będzie ich wielu, wypada wziąć pod uwagę skorzystanie z usług animatora, który zajmie dzieci interesującymi zabawami.
Rzecz jasna, zaproszeni na obiad komunijne kupią podarunki dla dziecka. Rodzice najczęściej zgadzają się na pełną dowolność z tym zakresie. Jednakże w zaproszeniu można poinformować, iż nie zgadzamy się na niektóre rodzaje prezentów, np. zabawki militarne lub cenną biżuterię.

Siedziba:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy