Usługi 

Prywatny detektyw – w jakich sprawach może pomóc?

Usługi detektywów cieszą się rosnącą popularnością. Postanawiamy o skorzystaniu z ich oferty nie tylko w przypadku problemów rodzinnych. Ich usługi okazują się bardzo pomocne także dla przedsiębiorców – umożliwiają np. zweryfikowanie czy zatrudniony będący na L-4 rzeczywiście nie jest w stanie pracować lub czy informacje przedłożone przez niego w CV są prawdziwe. Warto więc powiedzieć kilka słów na temat tego, jakie umiejętności powinien posiadać detektyw i w rozstrzygnięciu jakich zagadnień może być pomocny.

Prywatny detektyw – wymagania

Nie wszyscy mogą wykonywać pracę prywatnego detektywa. By legalnie pracować w tym zawodzie, trzeba posiadać stosowną licencję wydawaną po zaliczeniu państwowego egzaminu. Wspomnijmy jeszcze, że osoby przystępujące do testu muszą również spełnić wcześniej określone wymagania. Najważniejsze z nich to posiadanie obywatelstwa któregoś z krajów należących Unii Europejskiej, świadectwa o nieposzlakowanej opinii uzyskanego od komendanta miejskiego lub powiatowego Policji oraz minimum średniego wykształcenia. Wymogiem jest również niekaralność, a w przypadku byłych funkcjonariuszy Policji – brak zwolnienia dyscyplinarnego. Co ważne, osoby starające się o licencję detektywa muszą ukończyć 21 lat.

Kiedy poprosić o pomoc detektywów?

Gros zadań, realizowanych przez detektywów dotyczy różnego typu spraw rodzinnych. Do agencji detektywistycznej możemy zwrócić się między innymi gdy podejrzewamy, iż nasz partner jest niewierny lub nie mamy pewności, czy drugi rodzic dziecka należycie sprawuje nad nim opiekę. Detektyw pomoże nam także ustalić rzeczywistą wysokość zarobków byłego małżonka, co bywa bardzo przydatne w przypadku spraw o ustalenie wysokości alimentów.

Powiązane wpisy