Sektor budowlany Usługi 

Projekty budowlane – to musisz wiedzieć

Projekty budowlane Kraków. Wystarczy kliknąć tutaj, aby skorzystać z usług profesjonalisty

Trudno znaleźć istotniejszą inwestycję niż wzniesienie domu. Warto przy tym wiedzieć, iż nie jest to proste wyzwanie, zaś największe trudności wiążą się z dopełnieniem wszelkich urzędowych spraw. Najpierw należy otrzymać pozwolenie na budowę – będzie ono zatwierdzone, jeżeli przedstawimy projekt budowlany. Dokument musi zostać przygotowany przez architekta, a jego treść określają właściwe ustawy. Co więc musi być w nim zawarte? Zapraszamy do lektury naszego tekstu.

Co powinno się znaleźć w projektach budowlanych?

Najistotniejszym elementem projektu budowlanego będzie plan zagospodarowania działki. Plan powinien zostać opracowany na odpowiedniej mapie zatwierdzonej przez geodetę oraz zawierać rozmieszczenie starszych i planowanych obiektów oraz sieci energetycznych i wodociągowych. W planie zagospodarowania muszą być zawarte również informacje o punkcie przechowywania odpadów, układzie roślin czy płocie. Projekty budowlane muszą poza tym posiadać projekty budowanych domów, a nierzadko także informacje od firm dystrybuujących media. W szczególnych sytuacjach konieczne okaże się również zawarcie rezultatów testów gleby.

Projekty budowlane – dlaczego tak ważne?

Jak już wspomnieliśmy, projekty budowlane są potrzebne byśmy mogli otrzymać pozwolenie na budowę. Pamiętajmy, że nasza inwestycja powinna przebiegać według planu ustalonego w tym projekcie, zaś wszystkie niedopatrzenia mogą okazać się przyczyną jej niezatwierdzenia.

Siedziba:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy