Technologie Usługi 

Niezapomniana wizyta w muzeum z audioprzewodnikami MOVI

Jeśli zdecydujemy się na audio zwiedzanie, wizyta w muzeum może stać się ciekawszym doświadczeniem. Warto więc dowiedzieć się, czym są audiowycieczki, i sprawdzić, co zagwarantuje zwiedzającym użycie audioprzewodnika.

Audio guide – dlaczego warto odwiedzić z nim muzeum?

Audioprzewodniki dla muzeów to łatwe w użyciu mobilne urządzenia do zwiedzania, dzięki którym osoba odwiedzająca wystawę otrzymuje na bieżąco mnóstwo ciekawych informacji dotyczących interesujących go zbiorów. Dzięki nowoczesnej technologii, zwiedzający mogą interaktywnie przeżywać wizytę w muzeum. Wszystkie urządzenia do audio wycieczek cechują się nieskomplikowanym sposobem obsługi i wysoką funkcjonalnością. Bez wątpienia dla dużej liczby osób odwiedzających muzea oglądanie ekspozycji we własnym tempie przy równoczesnym odsłuchiwaniu narracji o oglądanych zbiorach, będzie bardziej intrygujące niż konwencjonalne zwiedzanie z przewodnikiem. Audio przewodniki, by zintensyfikować wrażenia towarzyszące zwiedzaniu, są dopasowywane do potrzeb konkretnego muzeum, a także samego odbiorcy. Zatem bez względu na to, czy do muzeum trafia duża grupa młodzieży, wycieczka seniorów bądź rodzina z dziećmi – odpowiednie dobranie treści audioguide’a do profilu i wieku zwiedzających, uczyni każdą ich wizytę w muzeum niezapomnianym przeżyciem.

Urządzenia dla audio przewodników – jakie wybrać?

W sprzedaży dostępne są najróżniejsze audio przewodniki turystyczne, dlatego wybór najlepszego urządzenia do zwiedzania może być dla niektórych dyrektorów muzeów problematyczny. Niewątpliwie powinno się zwrócić uwagę na to, czy dystrybutor, który oferuje urządzenia do audio wycieczek, ma możliwość ułożenia nietuzinkowego scenariusza edukacyjnego. Istotna jest także dostępność treści w innych językach. Przykładowo, polskiej produkcji audioprzewodnik MOVI zapewnia odwiedzającym muzeów możliwość skorzystania z nagrań w kilku językach.

Powiązane wpisy