Usługi 

Naprawa lodówki nie zrujnuje Twojego budżetu

Najczęstsze awarie lodówek to przede wszystkim za małe chłodzenie, dokuczliwy hałas oraz brak szczelności. Co istotne, tego rodzaju usterki niekiedy wynikają po prostu z nieodpowiedniego położenia – wówczas wystarczy tylko przenieść urządzenie. Jeśli natomiast przyczyna awarii tkwi gdzie indziej, niezbędna będzie wizyta w warsztacie. Ile za to zapłacimy? W których przypadkach naprawa lodówek okaże się dobrym rozwiązaniem, a kiedy należy kupić nowy sprzęt?

Naprawa lodówek – kiedy skorzystać?

Szczególnie zagrożonymi uszkodzeniem podzespołami lodówek są motor oraz sprężarka. Nierzadko ich przyczyną okazuje się nieprawidłowe używanie sprzętu. Do środka nie należy wszak wkładać produktów gorących, a korzystając z niej należy pamiętać o tym, żeby domknąć drzwiczki. Jeżeli idzie o urządzenia dla handlu, dobrze zastosować samozamykacze. Zbyt niska efektywność silnika wpływa również na działanie zamrażalnika. Pamiętajmy, iż w przypadku stwierdzenia usterki nie powinniśmy naprawiać lodówki samemu. Zdecydowanie lepiej zrobimy powierzając to serwisantów, zyskując w ten sposób gwarancję na wykonane naprawy.

Naprawa lodówek – cennik

Ceny naprawy lodówek, jak łatwo się domyślić, zależą od rodzaju awarii. Inną kwotę zapłacimy za wymianę gazu, inną za serwis termostatu, zaś jeszcze inną za naprawę sprężarki. Odrębna kwestia to naprawa lodówek sklepowych – ze względu na to, że jest to sprzęt przemysłowy, ceny naprawy czasem będą wyższe. Niemniej jednak koszt naprawy najczęstszych usterek jest bardziej opłacalny niż zakup nowej lodówki.

Powiązane wpisy