Sektor budowlany Usługi 

Montaż rusztowań – kiedy stosuje się rusztowania

Na pewno każdy z nas chociaż kilka razy w życiu natknął się na rusztowania. Te ciekawe konstrukcje wykorzystywane są powszechnie na placu budowy. Ich wykorzystanie sprawia, że możliwe jest wykonywanie prac na znacznej wysokości bez narażania swojego zdrowia i życia. Z jakich elementów składają się rusztowania? Gdzie dokładnie są stosowane?

Montaż rusztowań: budowa oraz przykłady ich zastosowania

Rusztowania składają się ze słupów nośnych, które biegną pionowo oraz żerdzi poziomych, które są mocno przytwierdzone do słupów nośnych. Mogą być przykręcone, przybite i przywiązane. Na żerdziach układa się pomosty. W rusztowaniach, których konstrukcja jest bardzo prosta w roli pomostu wykorzystywana jest najczęściej zwykła deska. W przypadku tych innowacyjnych rusztowań, pomost robiony jest z metalowych prefabrykatów mających niewielką wagę. Jeszcze wcale nie tak dawno temu dostępne były powszechnie rusztowania zrobione z rur stalowych. Odznaczały się one jednak niezwykle dużą wagą. Na ten moment rusztowania są najczęściej zrobione z aluminium. Nie waży ono wiele, a równocześnie jest naprawdę bardzo trwałe. Rusztowania stosuje się głównie w budownictwie. Powszechnie używane są rusztowania elewacyjne, które stosowane są podczas prac obejmujących modernizację świątyń, zabytków lub budynków użyteczności publicznej. Dzisiaj po rusztowania sięga jednak też przemysł chemiczny i energetyczny.

Montaż rusztowań: wsparcie profesjonalnej firmy

Kiedy niezbędne jest rusztowanie, dobrze jest postawić na usługi firmy, która tego rodzaju konstrukcje wypożycza. Na ogół montuje, a następnie demontuje rusztowania. Cena za tego typu usługi zawsze ustalana jest indywidualnie. Wpływ na nią ma na przykład metraż rusztowania, czas, na jaki zamierzamy je wynająć oraz to, czy ma zostać wykonany montaż oraz demontaż.

Powiązane wpisy