usuwanie wirusów z wordpressa, odwirusowywanie wpBezpieczeństwo i ochrona Internetowe strony Usługi 

Malware i wirus na stronie internetowej – o usuwaniu infekcji WP

WordPress stał się w mijających latach tak popularnym CMS-em, że ilość sklepów i witryninternetowych tworzonych z jego zastosowaniem szacuje się obecnie na setki milionów. Częstotliwość korzystania z tego systemu zarządzania treścią powoduje, iż strony wykonane na WordPressie są popularnym celem ataków cyberprzestępców. W razie zawirusowania strony, nieodzowne jest usunięcie infekcji z WordPressa.

Komu zlecić usuwanie usuwanie malware ze strony internetowej?

Treści na stronie zostały podmienione bez Twojej wiedzy? Strona wysyła spam? Na stronie pojawiły się odnośniki do obcych Ci adresów? A może logowanie jest niemożliwe? To jedynie kilka z częstych oznak alarmujących o zainfekowaniu strony. W takich sytuacjach niezbędne jest szybkie działanie w celu zlikwidowania przyczyn infekcji, a w konsekwencji przywrócenia strony internetowej do poprawnego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania czy też po atakach hakerskich najlepiej powierzyć fachowcom od tego typu działań, bowiem usuwanie malware z WordPressa częstokroć wychodzi poza zakres kwalifikacji ludzi, którzy codziennie zajmują się tylko projektowaniem stron oraz sklepów internetowych na tym systemie zarządzania treścią.

Jak przebiega usuwanie wirusów WordPress?

Spece podejmujący się czyszczenia infekcji ze stron tworzonych na WordPressie podczas swoich czynności naprawczych przeprowadzają szczegółowe sprawdzenie plików i baz danych strony. Badają pliki htaccess oraz wp-config, jak również kod użytych na stronie motywów i wtyczek. W procesie naprawy zawirusowanego WordPressa implementowane są na stronie konieczne zabezpieczenia, obniżające zagrożenie powtórnej ataków. Jeśli długookresowe zawirusowanie spowodowało włączenie strony do wykazu wykluczeń (np. w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z WordPressa eksperci mogą podjąć także niezbędne kroki w celu wykreślenia jej z tego typu katalogów. Likwidacja wszelkich efektów zawirusowania nie jest gwarancją, że taki przypadek nie zdarzy się w późniejszym okresie, toteż istotne jest cykliczne aktualizowanie WordPressa oraz stosowanych na stronie wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy