Tematyka motoryzacyjna Usługi 

Kupuj bezpiecznie – sprawdzenie auta przed zakupem

Nabycie samochodu to znaczny wydatek – z tej przyczyny dla wielu z nas wiąże się z podjęciem poważnych decyzji. Szczególnie wysokim ryzykiem jest zakup auta z drugiej ręki – uczciwość ich właścicieli niestety w wielu przypadkach pozostawia wiele do życzenia, a samochód reklamowany jako bezwypadkowy i w stu procentach sprawny, posiada „ciekawą” historię i mnóstwo defektów. Na nieszczęście nie wszyscy jesteśmy w stanie odkryć potencjalne wady przed dokonaniem transakcji. Sprawdzanie samochodu przed zakupem warto zatem powierzyć specjalistom.

Sprawdzenie samochodu przed zakupem – wykrywanie usterek i wad

Sprawdzenie aut używanych jest konieczne, żeby przekonać się, że pojazd faktycznie jest w takim stanie technicznym, jak deklaruje jego aktualny właściciel. Najlepiej, jeśli auto sprawdzi doświadczony, godny zaufania mechanik, nie mający żadnych związków ze sprzedawcą. Szczególnie ważne okazuje się to w przypadku kupna wozu z komisu bądź od pośrednika. Niektóre firmy, by podnieść sprzedaż, mają tendencję do przemilczenia informacji o różnych mankamentach i uszkodzeniach, które przyczyniłyby się do obniżenia ceny. Sprawdzenie samochodu przed kupnem gwarantuje uniknięcie takich pomyłek i – tym samym – niepotrzebnych wydatków.

Sprawdzenie samochodu przed kupnem – rejestry i kartoteki

Jednakowo znacząca – a czasem nawet istotniejsza – jest historia pojazdu. Idzie tu przede wszystkim o dane o możliwych kolizjachz jego udziałem, przebiegu i rejestracji w kartotekach aut skradzionych. Sprawdzenie samochodu pod tym kątem umożliwia tzw. numer VIN (Vehicle Identification Number) i specjalistyczne wyszukiwarki. Korzystanie z nich jest odpłatne, ale zakłady oferujące inspekcję pojazdów gwarantują też dostęp do tej usługi – dzięki niej nie kupimy auta pochodzącego z kradzieży i unikniemy wielu innych kłopotów.

Powiązane wpisy