Tematyka motoryzacyjna Usługi 

Kupno samochodu używanego – jak sprawdzić auto?

Zakup auta na rynku wtórnym zwykle łączy się z pewnym ryzykiem – taki samochód jest co prawda o wiele tańszy aniżeli pojazd nabyty prosto z salonu, jednak może ukrywać różnorodne wady. Jak znaleźć dobry samochód i ustrzec się strat finansowych?

Kupno samochodu używanego – na co trzeba uważać?

Rok w rok dziesiątki tysięcy Polaków postanawia o kupnie auta na rynku wtórnym, co daje oszczędność nawet do kilku tysięcy złotych w porównaniu do pojazdów pochodzących od autoryzowanego dealera. Zakupy tego typu bywają nietrafione – bywa, że faktyczny stan techniczny samochodu jest przemilczany przez sprzedawcę, a ukryte wady wychodzą na jaw dopiero po jakimś czasie. Jak zabezpieczyć się przed takimi przypadkami i znaleźć samochód odpowiadający naszym oczekiwaniom? Przed transakcją ważne jest drobiazgowe zweryfikowanie pojazdu, między innymi poprzez sprawdzenie historii samochodu. Można tego dokonać po VIN – dzięki niemu możemy dowiedzieć się, kto był właścicielem samochodu, znaleźć informacje o ewentualnych wypadkach, wadach, a także przywłaszczeniach pojazdu. Warto również sprawdzić stan techniczny pojazdu za pomocą specjalistycznego urządzenia do diagnostyki – wykrywa to zamaskowane defekty.

Inspekcje samochodów przed zakupem – co jest sprawdzane?

Nie wiesz, na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze pojazdu z drugiej ręki? A może nie masz czasu na samodzielne sprawdzanie kondycji samochodu? W ustrzeżeniu się przykrych niespodzianek pomoże rzeczowa inspekcja samochodu, którą mogą przeprowadzić wyspecjalizowane firmy. Przedsiębiorstwa tego typu dysponują specjalistycznym urządzeniami do diagnostyki, które służą np. do badania powłoki lakieru. Inspektorzy firmy przybywają do miejsca, w którym stoi samochód, weryfikują numer VIN, kontrolują, czy pojazd nie został skradziony, a po sfinalizowanych oględzinach przygotowują wszechstronne sprawozdanie na temat stanu auta wraz z jego dokumentacją fotograficzną.

Powiązane wpisy