Usługi 

Kontenerowy wywóz odpadów – dla kogo?

Remont mieszkania, opróżnianie piwnicy bądź strychu, przebudowa czy też budowa domu, prace w ogrodzie – co łączy te, z pozoru kompletnie niepowiązane ze sobą zajęcia? W ich przypadku pojawiają się pokaźne ilości odpadów, których nie wolno wyrzucać do odpadów komunalnych. Stare meble i sprzęty domowe, gruz budowlany, a także ziemia i odpady zielone należy odwieźć do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Co jednakże zrobić, jeżeli nie możemy przetransportować ich na własną rękę? W takich sytuacjach najrozsądniej zrobimy zamawiając kontenerowy wywóz odpadów.

Kontenerowy wywóz odpadów – na czym polega?

Wywóz odpadów w przystosowanych do tego kontenerach to usługa, która pozwala pominąć wywożenie odpadów do PSZOK-u. Oferujące go przedsiębiorstwo usługowe użycza klientowi kontener o pojemności dostosowanej do prowadzonych prac i ilości generowanych odpadów. Klient może w okresie wskazanym w umowie zapełnić go śmieciami bez obaw o to, iż poniesie konsekwencje przewidziane za ich nieprawidłowe składowanie. W określonym w umowie terminie firma odbiera od niego załadowany kontener na śmieci. To na niej spoczywa w tym momencie obowiązek zatroszczenia się o zgodną z prawem utylizację śmieci, co jest rozwiązaniem wygodnym i bezproblemowym.

Komu zalecamy wywóz śmieci?

Na kontenerowy wywóz odpadów decydują się różni klienci. Z oczywistych powodów usługi tego rodzaju największym zainteresowaniem cieszą się pośród klientów indywidualnych, którzy zazwyczaj nie mogą zapewnić przewozu śmieci do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Ze względu na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest także niejednokrotnie zamawiany przez inne firmy. Wykorzystują je między innymi przedsiębiorstwa remontowe, budowlane czy ogrodnicze. W sezonie zimowym to również najlepszy sposób na przechowywanie i wywiezienie śniegu usuniętego z trawników, boisk, dróg wewnętrznych czy parkingów.

Powiązane wpisy