Sektor budowlany Usługi 

Kontener na gruz – kiedy może się przydać?

Sporo śmieci nie powinno trafić do pojemników komunalnych. Chodzi tu przede wszystkim o te, które produkowane są w trakcie różnego typu remontów, gruntownych porządków na strychu bądź w piwnicy czy odśnieżania. Śmieci takie jak gruz, stare meble, fragmenty podłóg i okien, śnieg lub elementy gumowe powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera podstawionego na czas wykonania prac. Jak złożyć na niego zamówienie? Który spośród oferowanych typów kontenera będzie w naszym przypadku najlepszym rozwiązaniem?

Kontenery – rodzaje i pojemność

Szukając kontenera, należy skupić się zwłaszcza na jego objętości. Jeśli ta będzie za mała, zwyczajnie nie pomieszczą się w nim wszystkie śmieci wygenerowane podczas prac. Jeżeli natomiast wybierzemy zbyt pojemny kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty , bowiem cena najmu jest uzależniona m.in. od jego kubatury. Największe kontenery na gruz i inne śmieci mają pojemność dochodzące do kilkunastu m3. W większości prac remontowych całkowicie odpowiednie będą jednak kontenery o pojemności 6 m3 – bez trudu pomieścimy w nich gruz, rozebrane ościeżnice i okna, jak również skute płytki ceramiczne czy zerwane panele podłogowe.

Kontener – gdzie go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wypożyczyć od podmiotu zajmującego się transportem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu działają nie tylko w dużych miastach, takich jak Kraków czy Warszawa, ale także w małych miejscowościach. Usługa polega na dostarczeniu kontenera pod określony adres. Pojemnik musi zostać zapełniony w ustalonym w umowie okresie. W przypadku przekroczenia terminu, dostawca kontenera może nałożyć kolejne opłaty. Po napełnieniu firma zabiera od nas kontener wraz z odpadami, które później trafiają do utylizacji.

Powiązane wpisy