Usługi 

Kiedy sprzątasz piwnicę i strych zamów usługę wywozu mebli

Potrzebujesz dowiedzieć się, komu zlecić utylizację mebli Kraków? Nie zwlekaj! Koniecznie odwiedź https://maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/

Każdy z nas na pewno dobrze zdaje sobie sprawę z problemu, jakie sprawiają przedmiotów, których wiele lat już nie potrzebujemy, a których z różnych przyczyn nie chcemy wyrzucić. Najczęściej przenosimy je na poddasze, do komórki lokatorskiej lub do piwnicy, aby nie zagracały przestrzeni mieszkaniu. Problem jednak w tym, iż po kilku latach również w tych pomieszczeniach robi się na tyle ciasno, iż codzienne ich użytkowanie okazuje się udręką. Dopiero to popycha wielu z nas do dokonania gruntownych porządków, będących okazją do tego, aby pozbyć się zebranych rzeczy. Takie duże sprzątanie nierzadko organizujemy także, kiedy kupujemy zaniedbaną nieruchomość bądź dostajemy w spadku po kimś mieszkanie. Warto zatem mieć pojęcie, co zrobić ze zgromadzonymi przedmiotami i jak łatwo wywieźć stare meble z piwnicy, domu i strychu.

Zleć odbiór starych mebli i nie wyrzucaj ich do śmieci komunalnych

Śmieci takie jak sprzęt RTV i AGD, zdemontowane panele ścienne lub podłogowe, fragmenty ram okien czy stare meble nie powinny zostać wyrzucone do kontenera przeznaczonego na śmieci zmieszane. Jeżeli chcemy się ich pozbyć, do wyboru mamy kilka możliwości. Pierwsze to osobiste przewiezienie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak dysponowania adekwatnie dużym samochodem. Drugie to poczekanie na okresową zbiórkę takich śmieci. Te odbywają się na ogół co kilka tygodni – do czasu kolejnej zbiórki jesteśmy zatem przymuszeni znaleźć miejsce na przetrzymanie śmieci o sporej objętości. Najwygodniejsze jest ostatnie wyjście – zamówienie kontenera na śmieci, który po wypełnieniu odbierze dostarczająca go firma. Zadba ona też o legalną utylizację zebranych odpadów. Firmy wypożyczające kontenery często świadczą także profesjonalną pomoc przy opróżnianiu strychu, komórki względnie całego mieszkania.

Utylizacja mebli – na czym polega?

Stare meble, o ile będą przekazane do PSZOK-u bądź podmiotu trudniącego się profesjonalnie utylizacją, nie muszą być porzucone na wysypisku lub zostać spalone. Po rozmontowaniu ich na części składowe i podzieleniu ich według tworzywa, z którego były wykonane, mogą zostać powtórnie przetworzone, dzięki czemu przyczynią się do stworzenia kolejnych przedmiotów. Utylizacja starych mebli, a konkretnie drewna, z którego w największej części się one składają, sprowadza się w większości wypadków do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które następnie mogą posłużyć do wyrobu kolejnych szaf, stołów lub regałów.

Siedziba:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy