Usługi 

Jak wygląda praca z coachem psychologiem?

Kliknij tutaj, aby skontaktować się z doradcą zawodowym Kraków.

Sektor zatrudnienia w XXI wieku jest bardzo konkurencyjny i wymaga ciągłego dopasowywania się do jego bieżących wymogów. Z tej przyczyny tak znaczący jest nie tylko rozwój zawodowy indywidualnego pracownikafirmy, lecz również efektywna organizacja pracy całych grup osób zatrudnionych. W takich działaniach najlepiej wesprzeć się wiedzą jakimi dysponuje coach.

Kto korzysta z pomocy doradcy zawodowego?

Profesjonalny coach psycholog służy pomocą w rozszerzeniu zakresu kompetencji jednostki, przygotowuje ją na następujące zmiany oraz przyszłe wyzwania zawodowe. Sprawia to, że może ona znacznie szybciej nabywać nowe umiejętności, co przekłada się na lepsze wyniki w pracy, ale także daje ciekawsze perspektywy kariery. Coach koncentruje się na zamiarach i aspiracjach klienta, zatem sesje coachingowe każdorazowo mają charakter indywidualny, zorientowany na wykonanie uzgodnionych założeń. Kto chętnie decyduje się na sesje coachingowe? Są to zwłaszcza menedżerowie oraz właściciele firm, którzy chcą rozwijać swoje kompetencje w sektorze zarządzania i organizacji pracy.

Praca z coachem biznesu – wstępne spotkanie oraz poznanie ambicji klienta

Fundamentem przynoszącej pożądane wyniki pracy z coachem kariery, jest wnikliwe zrozumienie klienta. Dlatego inicjująca sesja z coachem upływa na dokładnym wyznaczeniu oczekiwań i aspiracji klienta, zapoznanie się z jego sytuacją zawodową, umiejętności, najdotkliwszych niepowodzeń oraz najważniejszych zwycięstw zawodowych. Pomaga to ustalić, czy najodpowiedniejszą metoda rozwoju będzie coaching czy doradztwo, a także wstępnie uzgodnić ilość i częstotliwość sesji niezbędnych do osiągnięcia zaplanowanych wyników. Rozmowa wstępna nie musi przebiegać z coachem oko w oko – można połączyć się przez komunikator albo telefonicznie. Po ukończeniu określonej serii spotkań coach sporządza podsumowanie całego procesu. Wskazuje w nim, czy osiągnięte zostały wszystkie zamiary, a także czy niezbędna jest kontynuacja pracy.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy