Usługi 

Jak przygotować się do badań wysokościowych?

Więcej informacji o badaniach wysokościowych Bielsko - kliknij tutaj

Większość czytelników działania na wysokości kojarzy zwłaszcza z myciem okien w wieżowcach czy serwisowaniem kominów. Według uchwalonych w naszym kraju regulacji są to jednak wszelkie prace wykonywane na wysokości przekraczającej jeden metr. W sytuacji, gdy działania odbywają się co najmniej 3 metry nad poziomem gruntu, konieczne jest natomiast zaliczenie specjalistycznych badań wysokościowych. Na czym jednak one polegają? W których placówkach są wykonywane? Jakie schorzenia powodują, że nie zaliczymy badań wysokościowych?

Gdzie przeprowadzić badania wysokościowe?

Badania wysokościowe możemy wykonać odwiedzając przychodnię medycyny pracy, gdzie otrzymamy skierowania na badania specjalistyczne. Po ich zakończeniu – o ile oczywiście wyniki będą odpowiednie – otrzymamy orzeczenie pozwalające na pracę na wysokościach. Zdarza się też, że na wykonanie badań wysokościowych nie mamy dużo czasu – wtedy najlepiej postąpimy udając się sami do laryngologa, neurologa i okulisty w celu przeprowadzenia badań, zaś potem składając je w placówce medycyny pracy, jednak najrozsądniej zgłosić się na badania do wyspecjalizowanej poradni.

Jak wyglądają badania wysokościowe?

Badania wysokościowe powinny zdiagnozować schorzenia, które powodują, że praca na wysokościach staje się niebezpieczna. Do najistotniejszych tego rodzaju chorób należą w szczególności epilepsja oraz zaburzenia równowagi, wady oczu (a dokładnie – konieczność stosowania okularów (mimo że można to wyeliminować wykorzystując szkła kontaktowe), a także zez. Lekarz może poza tym odmówić wystawienia zaświadczenia, jeśli mamy zaawansowaną cukrzycę lub walczymy z zawrotami głowy. Badania wysokościowe powinniśmy powtarzać co 36 miesięcy, zaś osoby po 50 roku życia – co roku.

Siedziba:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy