Architektura ogrodowa Usługi 

Jak przebiega frezowanie pni – wycinka i pielęgnacja drzew

Parki na osiedlach mieszkaniowych potrzebują szczególnej dbałości – drzewa trzeba co jakiś czas przycinać, a te, które stanowią zagrożenie, usuwać. Kiedy konieczne jest frezowanie pni i kogo najlepiej wynająć do takiej pracy? Jakiej pielęgnacji wymagają krzewy w miastach? Zachęcamy do zapoznania się z naszym mini-przewodnikiem.

Pielęgnacja drzew – estetyka i bezpieczeństwo

Cięcia korekcyjne, frezowanie pni, montaż wiązań statycznych – wszystkie te zabiegi pomagają przywrócić ogrodom miejskim wspaniały wygląd i jednocześnie chronić spacerowiczów przed uszkodzonymi konarami. Regularne przycinanie młodych drzew daje wiele korzyści – korona jest ładniej uformowana, a drzewo lepiej owocuje. O bardziej dojrzałe krzewy też trzeba dbać – martwe gałęzie powinno się co jakiś czas przycinać, a wówczas drzewa będą prezentowały się nienagannie. Wycinka jest konieczna w przypadku, gdy konary drzewa stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa. Interwencja profesjonalnej ekipy jest potrzebna także po wichurach, kiedy zachodzi obawa, że uszkodzone drzewa mogą się wywrócić.

Pielęgnacja drzew – wycinka a nowe przepisy

Polskie prawo ciągle się zmienia. Procedury z czasem przestały być tak uciążliwe, jednak sama pielęgnacja parków jest procesem skomplikowanym. Niejednokrotnie wycinka drzew wymaga użycia ciężkiego sprzętu, ale jest on niezbędny również w celu ujednolicenia powierzchni. Wówczas warto poradzić się firmy zewnętrznej, która dysponuje doświadczoną kadrą. Jednym z najbardziej istotnych zabiegów jest frezowanie pni, które wykonuje się już po ścięciu drzewa. Stworzone do tego celu maszyny rozdrabniają pozostałości po pniu. Zrębki drzew można potem wykorzystać na przykład jako surowiec energetyczny.

Powiązane wpisy