Ochrona zdrowia Usługi 

Implantologia – uzupełnianie ubytków w uzębieniu

Najlepszą metodą na uzupełnienie ubytków w uzębieniu są implanty zębów. Sprawdzą się zarówno w przypadku braku jednego zęba, jak i ogólnego bezzębia. Ich największymi zaletami są naturalny wygląd i stosunkowo łatwa pielęgnacja – implant zęba wraz z koronąwygląda identycznie, jak prawdziwy ząb. Przed ich zakładaniem nie ma wymogu szlifowania przyległych zębów, jest to zatem mniej uciążliwe dla pacjenta aniżeli założenie pełnej protezy lub mostu. Warto powiedzieć kilka słów o tym, jak przebiega ów proces i jakie kroki trzeba przed nim podjąć.

Implanty stomatologiczne – kolejne kroki terapii

proces wszczepienia implantów zębowych zaczyna się od zaaplikowania pacjentowi anestetyku. Poza nim ważne jest także właściwe nastawienie i zapanowanie nad nerwami. W następnej kolejności stomatolog dokonuje nacięcia dziąsła. To pozwala na dotarcie do kości i przygotowanie w niej łoża dla implantu. W tym celu wykorzystuje się techniki piezochirurgii oraz stosownie dobrane wiertła. To niezwykle skomplikowany etap zabiegu – wymaga od chirurga stomatologicznego wyczucia i doświadczenia. Precyzja istotna jest także przy wszczepieniu implantu stomatologicznego w kość. Kiedy ten znajdzie się w planowanym miejscu, lekarz musi już tylko zszyć dziąsło pacjenta.

Implanty zębowe a lęk przed odczuciem bólu

Myśl o wszczepieniu implantu stomatologicznego rodzi u części pacjentów przerażenie związane z potencjalnym silnym bólem odczuwanym podczas zabiegu i bezpośrednio po nim. Na szczęście lęk ten jest kompletnie nieuzasadniony. Współczesna implantologia korzysta z niezmiernie wydajnych leków przeciwbólowych, zapewniających pacjentowi pełen komfort na fotelu stomatologicznym. Pacjenci wyjątkowo podatni na odczuwanie bólu mogą oprócz tego skorzystać z płytkiego znieczulenia ogólnego całkowicie usuwającego problem stresu przed leczeniem stomatologicznym.

Powiązane wpisy