Ochrona zdrowia Usługi 

Implantologia – rozwiąże problem z brakiem nawet jednego zęba

Implanty zębowe to najlepszy sposób na zastąpienie utraconego korzenia. To świetne rozwiązanie dla osób, które straciły jeden lub kilka zębów i nie potrzeba im pełnej protezy. Aczkolwiek implanty stomatologiczne jednakowo dobrze sprawdzają się też w wypadku dużych ubytków, a nawet pełnego bezzębia. Są one dużo wygodniejsze od protez, a jeśli odpowiednio o nie zadbamy, bez większych problemów będziemy mogli z nich korzystać do końca życia. Tak wysoka trwałość implantów zębowych to w znacznej mierze zasługa surowców, których używa się do ich wytworzenia. Z czego robi się nowoczesne implanty stomatologiczne?

Implanty zębów – materiały

Na wstępie warto nadmienić, że implant zęba to tylko ten fragment, którą wszczepia się w dziąsło, w miejsce korzenia zęba. Widoczny element to korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – metalu, charakteryzującego się dużą wytrzymałością. Jego największą zaletą jest także to, iż nie reaguje z żadną substancją ani nie koroduje – jego stosowanie jest zatem całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Przy prawidłowo wykonanym zabiegu i przestrzeganiu higieny, przetrwa wiele lat.

Z jakich materiałów wykonuje się korony implantów zębów?

Zróżnicowanie surowców, z których wytwarza się korony jest szersze. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem są implanty zębów z koroną porcelanową, do złudzenia przypominającą prawdziwy ząb, a prócz tego nie wywołującą reakcji alergicznych. Implantologia oferuje też tańsze korony metalowe z porcelanową powłoką poprawiającą ich walory wizualne i dodatkowo zapobiegającą uczuleniom. Najbardziej budżetowa alternatywa, z propozycją której może wystąpić implantolog, to korony metalowe. Z powodu niezbyt atrakcyjnego wyglądu, są one zakładane głównie w miejsce zębów tylnych.

Powiązane wpisy