Ochrona zdrowia Usługi 

Implantologia – co warto wiedzieć?

Niegdyś osoby, które z różnych przyczyn straciły uzębienie, zmuszone były do tego, aby używać sztucznych szczęk. Nie było to jednak najlepsze rozwiązanie, gdyż protezy wymagają czasochłonnej pielęgnacji, a ich noszenie nie będzie bardzo komfortowe. Z tego względu tak sporym zainteresowaniem cieszą się implanty, które okazują się zdecydowanie wygodniejsze, lecz również wykazują wiele innych atutów. Implantologia wszak umożliwia wypracowanie widocznych długo efektów, minimalizując do zera prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Dobrze zatem napisać parę słów o tym, jak wygląda operacja wykonania implantów zębów, jakie rodzaje są stosowane przez stomatologów implantologów i jak wyszukać lekarza, który wykona nam implanty zębów.

Implanty zębowe – jak przebiega zabieg?

Dziś implantologia stosuje dwa typy implantów – najczęściej wykonywane o długości 1 cm i nieco mniejsze, a więc 6 milimetrów. Implant wykonany z odpowiedniego rodzaju tytanu jest umieszczany w dziąśle pacjenta, a układ immunologiczny pacjenta nie rozpoznaje go jako ciała obcego. Nanotechnologia natomiast umożliwia znaczące skrócenie czasu leczenia – chory nie odczuwa żadnych dolegliwości już po trzech miesiącach. Do tego czasu powinien wykorzystywać chłodne okłady, a bezpośrednio po operacji – wystrzegać się alkoholu, gorących dań oraz palenia papierosów. Ważne będzie także wykorzystywanie odpowiednich płukanek, które zmniejszają ból oraz obrzęk.

Implantologia – któremu dentyście zlecić?

Implantologia ma duży wpływ na wygodę życia pacjentów – dlatego tak istotne jest to, by wybrać właściwego specjalistę. Jak więc ustrzec się niemiłych niespodzianek i trudności zdrowotnych? Dobrze postąpimy powierzając wykonanie implantów zębów stomatologowi z dużym doświadczeniem i pozytywnymi recenzjami od wcześniejszych klientów. Gdzie je znaleźć? Przede wszystkim w sieci. Po wprowadzeniu w Google lokalizacji gabinetu dentystycznego z pewnością trafimy na istotne wskazówki.

Powiązane wpisy