Technologie Usługi 

Drukowanie 3D – cena zależy od wielu czynników

Wszystko, czego warto dowiedzieć się o drukowanie 3D cennik, uzyskasz na http://tinyurl.com/yym487wu

Dostępność zlecenia wydruku 3D dowolnego prototypu, makiety oraz modułów z tworzyw sztucznych znacznie obniża koszty ponoszone przez wiele firm. O ile zamiarem przedsiębiorstwa jest przemysłowa produkcja, w większości wypadków decyduje się ono na zakup drukarek 3D oraz zatrudnienie specjalistów do ich obsługi. Jeżeli jednakże potrzeba opracowania modelu 3D jest epizodyczna albo w grę wchodzi produkcja elementów o niskim nakładzie, lepszym rozwiązaniem jest zamówienie druku w firmie zewnętrznej. W takich sytuacjach w toku planowania przedsięwzięcia pojawia się najczęściej pytanie: jak oszacować cenę wydruku 3D?

Cena wydruku 3D – bez właściwych plików zapłacisz więcej

Na finalną cenę druku 3D ma wpływ wiele elementów. Zlecający druk 3D nie zawsze dysponuje gotowym do druku plikiem we właściwym formacie (czyli STL bądź STEP), dzięki któremu można orientacyjnie oszacować koszt wykonania zamówienia. W wielu przypadkach podmiot zlecający opracowuje jedynie fizyczny model lub rysunek projektowy. To sprawia, iż cena druku 3D staje się odpowiednio wyższa w związku z koniecznością przygotowania cyfrowego modelu z rzeczywistego przedmiotu z wykorzystaniem skanera 3D, czy też przeniesienia rysunku technicznego do pliku CAD. Inne czynniki znamiennie wpływające na końcową cenę wydruku to, rzecz jasna, wybór samej technologii druku, a także materiałów, z których wyprodukowany będzie produkt. Nie bez wpływu jest także to, jakie będzie zużycie materiału (zależy to przede wszystkim od wielkości obiektu i tego, czy wydruk będzie miał kompletne czy częściowe wypełnienie) oraz czy wydrukowany produkt będzie potrzebował dalszej obróbki (przykładowo impregnacji albo lakierowania).

Chcesz wyliczyć koszt druku 3D? Prześlij plik do zleceniobiorcy

Nie da się właściwie wyliczyć kosztu druku 3D bez wcześniejszego kontaktu z podmiotem, u którego planujemy złożyć zamówienie. W tym celu powinno się przesłać jej plik do wyceny lub, jeżeli nim nie dysponujemy, skorzystać z kwestionariusza i dokładnie opisać specyfikę zamówienia. Oszacowanie ceny druku 3D wykonywane przez firmę CADXPERT jest bezpłatne. Eksperci CADXPERT służą też wsparciem przy wyborze tworzywa oraz odpowiedniej techniki druku.

Siedziba:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy