Rachunkowość i finanse Usługi 

Co znajduje się w ofercie biura rachunkowego?

Prowadzenie swojej firmy to odpowiedzialne zadanie wymagające wzięcia pod uwagę szeregu detali. Przeoczenie choćby jednego z nich mogłoby zakończyć się poważnymi kłopotami. Pośród tych naprawdę ważnych znajduje się księgowość, więc bardzo dużo firm stawia na utworzenie specjalistycznego wydziału księgowego. Jakkolwiek o wiele lepszym rozwiązaniem jest wynajęcie biura rachunkowego, znalezienie którego aktualnie nie stanowi żadnego problemu.

Jakiego typu pomoc świadczy biuro rachunkowe?

Biura rachunkowe funkcjonujące dzisiaj w Polsce posiadają naprawdę rozległą oferta. Chętnie podejmują się prowadzenia zarówno księgowości uproszczonej, jak i pełnej. Biura rachunkowe zajmują się również obsługą płacową oraz kadrową. Są w stanie reprezentować firmę przed GUS, Urzędem Skarbowym czy ZUS. Wykonują różnorodne sprawozdania budżetowe i prowadzą porady księgowe. W zakres ich działalności wchodzi również rejestracja spółek oraz ich zamykanie. Wiele biur rachunkowych rozszerza znacznie oferowane usługi, np. poprzez przygotowywanie elektronicznych wniosków do PFRON o dofinansowanie dla przedsiębiorstw zatrudniających niepełnosprawnych pracowników.

Dlaczego warto zlecić prowadzenie księgowości biurom rachunkowych?

Uruchamianie w przedsiębiorstwie oddziału księgowości nie jest wyjściem korzystnym. O wiele rozsądniej jest zdecydować się na powierzenie prowadzenia księgowości firmie zewnętrznej, a więc właśnie do biura rachunkowego. Jest to szczególnie zalecane w przypadku niewielkich firm, fundacji oraz stowarzyszeń, gdyż jest to naprawdę bardziej korzystne , a ponad to wiąże się z przeniesieniem odpowiedzialności na zewnętrzną firmą. Obecnie znalezienie rzetelnego biura rachunkowego wykonującego usługi na wysokiej nie jest problemem.

Siedziba:
Kancelaria Rachunkowa Frankowska sp. j.
ul. Mogilska 40/32
31-546 Kraków

Mob.: + 48 605-441-057
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy