Ochrona zdrowia Usługi 

Chirurg stomatolog – czym się zajmuje?

Nie każde choroby jamy ustnej jesteśmy w stanie wyeliminować zwykłymi technikami. Jeśli są one nieskuteczne, jedynym rozwiązaniem bywa zazwyczaj jedna z technik chirurgicznych. Para się nimi chirurg stomatolog, do którego powinniśmy wybrać się na przykład w przypadku uszkodzonych kości, potrzeby wstawienia sztucznych zębów czy mostów, znacznych ubytków uzębienia oraz chorób tkanek miękkich – na przykład różnego rodzaju nowotworów bądź narośli. Jakie techniki bywają zatem stosowane w czasie kuracji pod okiem chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do jakiego lekarza udać się, żeby zabiegi były bezbolesne i nie spotkały nas niemiłe niespodzianki?

Jak leczy chirurg stomatolog?

Z pewnością najpopularniejszym w gabinetach chirurgów stomatologów zabiegiem są ekstrakcje zębów – także tych bardzo zniszczonych, wymagających nacięcia tkanek i dłutowania. W razie sporych ubytków czy pacjentów po wypadkach potrzebne jest czasem odbudowanie kości – to również jest domeną chirurga stomatologa. Ten specjalista zajmuje się również leczeniem różnych zmian w pozostałych tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych wcześniej guzów lub narośli – a także odtwarzaniem zmienionych chorobowo tkanek.

Jaki chirurg stomatolog okaże się odpowiedni?

Jak łatwo się domyślić, wybór nieodpowiedniego chirurga stomatologa może okazać się źródłem poważnych trudności. Warto więc napisać parę słów o tym, czym charakteryzuje się właściwy chirurg stomatolog i czym sugerować się przy poszukiwaniach specjalisty. Najważniejsze będzie na pewno to, aby stosował on tylko innowacyjne urządzenia oraz, co najważniejsze, środki znieczulające. Duże znaczenie ma też nastrój w poradni i podejście dentysty do pacjentów – dużo mówią nam o nim komentarze wcześniejszych klientów, które znajdziemy na przykład w internecie lub wśród przyjaciół.

Powiązane wpisy