Usługi 

Catering świąteczny dla firm i nie tylko – jakie dania można zamówić?

Sprawdź, kto ma w swojej ofercie catering świąteczny. Kliknij tutaj.

Ostatni tydzień roku to czas, który spędzamy głównie z najbliższymi, ale obiady świąteczne odbywają się też w firmach. Częstokroć personel firmy aranżuje je sam, samodzielnie gotując bożonarodzeniowe smakołyki, jednakże w ogromnych przedsiębiorstwach ten sposób działania często nie jest efektywny. Aby więc ułatwić sobie zadanie organizacji firmowych obiadów wigilijnych, tych mniejszych, jak i tych dużych, rekomendujemy skorzystać z oferty cateringu świątecznego.

Żurek, ryby, pierogi z kapustą i grzybami – o cateringu świątecznym

Oczywiście, na wigilijnym stole musi znaleźć się jak najwięcej rodzimych świątecznych smakołyków. To przede wszystkim dania rybne, jak chrupki filet z karpia bądź łososia, jak również staropolskie zupy – obligatoryjnie żurek i barszcz czerwony, a w niektórych regionach także zupa rybna. Nie może zabraknąć też uszek z kapustą i grzybami, które najczęściej serwowane są razem z wspomnianym już barszczem czerwonym. Firmowa impreza bożonarodzeniowa nie byłaby kompletna bez przekąsek na zimno, przykładowo bez sałatki warzywnej lub śledzia w śmietanie. Powinno się również zatroszczyć się o słodki specjał na koniec obiadu. Na stół wigilijny polecamy puszysty sernik, kutię z miodem albo makowiec.

Catering świąteczny dla pracowników – dobierz potrawy, które wszystkim smakują

Planowanie Bożego Narodzenia w firmie trzeba rozpocząć z pewnym wyprzedzeniem. Musisz uzgodnić datę spotkania oraz dopasować go do harmonogramu urlopów zatrudnionych. Umożliwia to ścisłe ustalenie prawdopodobnej liczby uczestników uroczystości, a w rezultacie pomoże zamówić stosowną liczbę porcji. Dobrym rozwiązaniem jest omówić z pracownikami menu i razem złożyć zamówienie na te dania z oferty firmy cateringowej, które wszystkim odpowiadają. Ważne jest też to, żeby ustalić czy ktokolwiek z pracowników może mieć reakcję alergiczną, np. na orzechy, które mogą znajdować się w w cieście, lub są w ekipie firmy osoby, które nie jadają produktów pochodzenia zwierzęcego. Dla tych osób trzeba zamówić potrawy pasujące do ich diety. Firmy cateringowe oferujące dania świąteczne zbierają zamówienia przez większość grudnia, ale nie powinno się zwlekać z tym na ostatnią chwilę.

Siedziba:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy