Rachunkowość i finanse Usługi 

Biuro rachunkowe – co dla nas zrobi?

Odwiedź brabis.pl, żeby uzyskać więcej informacji o ofercie biura rachunkowego Katowice.

Prowadzenie finansów w małych firmach okazuje się zazwyczaj powodem niemałych kłopotów. Mikroprzedsiębiorstwa zwykle nie są w stanie zatrudnić specjalisty ds. księgowości na etat, a ich szefowie nie zawsze są gotowi właściwie zarządzać budżetem. Na szczęście wyjście z tej sytuacji jest łatwiejsze niż może się to wydawać – wystarczy jedynie zdecydować się na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Co konkretnie dzięki temu uzyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, że poziom usług okaże się satysfakcjonujący?

Jakie korzyści uzyskasz dzięki nawiązaniu współpracy z biurem rachunkowym?

Na pomoc biura rachunkowego powinniśmy postawić zwłaszcza ze względu na dobro finansów. Jeżeli zostawimy budżet firmy specjalistom od finansów, zyskamy gwarancję, iż konsekwencją potencjalnych kontroli wykonywanych przez US nie będzie nałożenie grzywny. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność funduszy i pracy – nie musimy troszczyć się o finansami na własną rękę, ani rekrutować do pracy specjalisty na pełen etat. Należy także napomknąć o wygodzie, jaką niosą ze sobą takie usługi. Dziś nie ma już potrzeby codziennie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, ponieważ wiele spraw można uzgodnić z księgowym korzystając z e-maila.

Co mieć na uwadze przy wyborze biura rachunkowego?

Wybierając biuro rachunkowe nie powinno się kierować się wyłącznie jego cenami – podejrzanie niskie koszty obsługi najczęściej oznaczają jej niską jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego specjaliści mają wymagane uprawnienia, przykładowo certyfikat księgowego wydawany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej albo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze też, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z obszaru finansów, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, takie jak opracowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie wynagrodzeń za czas choroby.

Siedziba:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy