Sektor budowlany Usługi 

Architekt pomoże ci zrealizować marzenia

Nie posiadasz doświadczenia w tej dziedzinie? Skorzystaj ze wsparcia architekta Kraków

Wzniesienie domu to niewątpliwie najistotniejsza inwestycja w życiu każdego z nas. Warto zatem dokładnie to zaplanować i pamiętać o usługach specjalistów. Największy wpływ na to, jakie rezultaty dadzą podejmowane przez nas wysiłki, ma niewątpliwie projekt budynku. Możemy co prawda nabyć stworzony już dokument, ale chcąc mieć pewność, że dom okaże się taki jak nam chodziło, należy poprosić o poradę architekta. Z uwagi na to, że większość z was nie wie, czym rzeczywiście się zajmuje, warto powiedzieć o tym kilka zdań.

O czym wiedzieć przed rozmową z architektem?

To, czy realizacja spełni konkretne potrzeby, zależy zwłaszcza od skutków spotkania z architektem. Zwracając się do architekta powinniśmy przemyśleć, czego spodziewamy się po budowanym domu i potrafić opowiedzieć mu o tym. Warto również zaznajomić się z najistotniejszymi przepisami dotyczącymi budowy domu – dzięki temu łatwiej się dogadamy z architektem. Nie powinniśmy rzecz jasna się denerwować, ponieważ w przypadku problemów mamy prawo liczyć na jego pomoc.

Jakie projekty przygotuje architekt?

Najpierw architekt przygotuje projekt budowlany. To ów dokument będzie przeanalizowany przez urzędników przed daniem nam pozwolenia na rozpoczęcie inwestycji. Powinny znaleźć się w nim technologie, na których będzie oparta planowana inwestycja. Projekt wykonawczy wykorzystamy zaś do zatrudnienia firmy budowlanej oraz będzie niezbędny podczas zatwierdzenia budowy. Zawartość obu projektów ustalają odpowiednie przepisy.

Siedziba:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy