Turystyka i podróże 

Sri Lanka – podróż do kolebki herbaty

Co trzeba wiedzieć o Sri Lanka podróż?

Pomimo że nad Bałtykiem oraz w polskich górach jest masa pięknych miejscowości, w których można w w aktywny sposób spędzić urlop, nierzadko marzymy by choć raz wyjechać w jakieś orientalne kraje i wynieść tradycyjny wakacje na zupełnie inny poziom. Idealnym pomysłem jest wyjazd do Azji, bowiem tamtejsza tradycja i kultura są całkiem inne od europejskich, zatem polskiemu podróżnikowi zapewnią co niemiara jedynych w swoim rodzaju wrażeń. Taką rozwijającą eskapadą z pewnością będzie wyjazd na Sri Lankę, czyli do “olśniewającego kraju”, bowiem tak właśnie tłumaczy się tę nazwę z sanskrytu.

Sri Lanka – kraj pełny atrakcji krajobrazowych oraz historycznych

Sri Lanka to stosunkowo nieduże państwo zlokalizowane na Cejlonie oraz przylegających mniejszych wysepkach, więc zrozumiałe, iż większość turystów za główną atrakcję uważa jej urocze wybrzeża, jak również możliwość ujrzenia jednej z najpiękniejszych raf koralowych na Ziemi. Cejlon powszechnie kojarzony jest także z rozległych pól herbaty, której uprawa jest jednym z kluczowych sektorów gospodarki Sri Lanki. Jednakże jest to również państwo, które w swoim zakrytym dżunglą centrum chowa wiele atrakcji krajobrazowych oraz historycznych, co nie powinno zdumiewać, bowiem historia tego kraju sięga więcej niż 3000 lat.

Co w takim razie należy zwiedzić na Sri Lance? Odwiedzający tę wyspę powinni obowiązkowo zwiedzić buddyjskie świątynie, w tym tę najbardziej znaną – świątynię Świętego Zęba Buddy, odwiedzić królewski ogród botaniczny, zobaczyć Szczyt Adama, cel pielgrzymek licznych religii i, rzecz jasna, zajrzeć do ośrodka dla osieroconych słoni lub zobaczyć je w Parku Narodowym Yala sławnym też ze swoich guźców, niedźwiadków wargaczy oraz sambarów. Nie można też spędzić urlopów na Sri Lance i nie sprawdzić jak produkowana jest herbata i nie napić się choć raz najbardziej smakowitego Earl Grey’a w życiu. Koniecznie należy też przejechać się długim miejscowym pociągiem.

Jak zorganizować wycieczkę na Sri Lankę?

Na Sri Lankę można wyjechać w dużej grupie turystów z tradycyjnym biurem podróży, jakkolwiek najatrakcyjniejsze wczasy na Cejlonie to te zorganizowane specjalnie z myślą o naszych indywidualnych zainteresowaniach. Takie wakacje szyte „na miarę” aranżuje biuro Relaksmisja z Krakowa, które czerpiąc ze swojego doświadczenia dostroi program urlopu do wymagań dowolnego turysty.

Siedziba:
Relaksmisja
ul. Józefińska 4/3
30-529 Kraków

Tel.: +48 535-735-257
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy