Turystyka i podróże 

Najpiękniejsze miejsca w Małopolsce

Chcesz poznać najciekawsze miejsca w Małopolsce? Koniecznie wejdź na visitmalopolska.pl.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to w największym stopniu wyraźne atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze godne polecenia miejsca należałoby odwiedzić? Przedstawiamy interesujące, popularne oraz nowe, jednak z pewnością najładniejsze miejsca w Małopolsce.

Nowe miejsca w Małopolsce / Piękne, choć niepopularne miejsca w Małopolsce / Najładniejsze nieznane miejsca w Małopolsce / Mało znane i nowe miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce będzie dużo – w wielu z nich spotkamy tłumy, ale czy znasz te mniej legendarne i nieznane miejsca w Małopolsce, jakie należałoby zobaczyć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją absolutnie nieznaną, ale jednak mniej słynną aniżeli inne malownicze ruiny – odwiedzają go przede wszystkim wielbiciele zamków i mieszkańcy okolicy. Jakkolwiek zamek Tenczyn nie bez powodu bywa określany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, chociaż nie są rozległe, prezentują się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich przepiękny krajobraz – przy właściwej pogodzie wolno podziwiać Tatry.
Inne mniej popularne atrakcje w Małopolsce to drewniane świątynie oraz cerkwie. Jeden z najbardziej intrygujących drewnianych kościołów mieści się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO pomiędzy innymi ze względu na najprzyzwoiciej zachowaną polichromię w Europie, która zdobi jego wnętrze.
Małopolska słynie z Tatr oraz Pienin, ale godne uwagi są też mniej widokowe pasma górskie. Przykładem nieomalże nieznanego miejsca w Małopolsce jest nadzwyczaj poetyczny Beskid Niski, o wiele mniej skomercjalizowany oraz słynny aniżeli Bieszczady, choć ma pokrewne zalety.
Przyciągające atrakcje w Małopolsce / Ładne oraz ciekawe miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze godne polecenia miejsca w Małopolsce / Powinieneś to zobaczyć! Interesujące miejsca w Małopolsce
Wszyscy słuchali o kopalni soli w Wieliczce, lecz mało kto zdaje sobie sprawę z tego, iż kopalnia soli w Bochni to najstarszy funkcjonujący zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne ładne, ciekawe miejsce w Małopolsce to bezsprzecznie Zalipie, inaczej wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na koniec trzeba nadmienić o Dolinkach Krakowskich. Turyści poniekąd tu nie docierają, choć tutejsze skały przyciągają amatorów wspinaczki, nie jedynie laików, ale również uznanych alpinistów oraz himalaistów.

Powiązane wpisy