Rozrywka Turystyka i podróże 

Kochasz trekking lub narciarstwo wysokogórskie? Zaplanuj wyprawę w Alpy!

Szukasz więcej informacji o aktualnej ofercie wycieczki w Alpy? Idealnie trafiłeś! Zajrzyj na www.exploruj.pl/gora/alpy/.

Entuzjaści gór, którzy poznali już dokładnie każdy szlak w w Sudetach, w Górach Świętokrzyskich oraz w Karpatach, często zaczynają wypatrywać nowych wrażeń i przeglądają propozycje wycieczek w inne góry Europy. Szereg z nich postawi na podróż w Alpy, gdzie zapewne pierwszy raz w życiu spotkają się z narciarstwem bądź trekkingiem wysokogórskim.

Mont Blanc i pozostałe wierzchołki Alp

Alpy są najwyższym łańcuchem górskim Starego Kontynentu, który obejmuje swoją powierzchnią kilka krajów, między innymi Słowenię, Niemcy, Szwajcarię i – rzecz jasna – Francję, gdzie znajduje się najwyższy szczyt Europy, czyli Mont Blanc, nazwany też Dachem Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Jednakże to nie jedyny czterotysięcznik w Alpach – inne zjawiskowe wierzchołki, o zdobyciu których fantazjują alpiniści ze wszystkich stron świata, to przykładowo Zumsteinspitze – 4563 m n.p.m., Weisshorn – 4506 m n.p.m. czy Dom – 4545 m n.p.m., a także inne ważne dla wspinaczki szczyty, jak Trzy Szczyty Lavaredo lub Aiguille du Dru. Wyróżnia się niskie Alpy Wschodnie i wysokie Alpy Zachodnie.

Wyprawy w Alpy – wycieczki dla amatorów i doświadczonych podróżników

Jakie wyprawy w Alpy przygotowują rodzimi organizatorzy wycieczek i trekkingów w górach? Jest dużo interesujących ofert skierowanych do pasjonatów gór o rozmaitym szczeblu doświadczenia. Osoby, które nie miały przedtem styczności z narciarstwem wysokogórskim, lecz mogą pochwalić się dobrą wydolnością fizyczną i nabyły już odpowiednie umiejętności narciarskie, mogą wyjechać na tygodniowy skitour po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Z kolei do osób zaawansowanych kierowane są wyprawy na austrackie via ferraty połączone z ćwiczeniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, pomaga bezpiecznie zdobywać nowe kwalifikacje. Tym, którym zależy w głównej mierze na wymiarze szkoleniowym, polecamy 10-dniowy Projekt 6000, którego celem jest opanowanie fundamentów prawidłowego przemieszczania się w górach wysokich. Bezdyskusyjnym atutem takich wypraw jest to, że odbywają się w ograniczonych, maksymalnie siedmioosobowych zgrupowaniach, co powoduje, iż każdy z uczestników może liczyć na wnikliwą uwagę instruktorów.

Z profesjonalnymi przewodnikami oraz szkoleniowcami, wycieczka w Alpy okaże się zachwycającym przeżyciem, przynoszącym radość z pokonywania własnych ograniczeń, ale także rozbudzającym ochotę na więcej.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy