Oświata Rozrywka Turystyka i podróże 

Jesteś miłośnikiem gór? Najwyższy czas wziąć udział w kursie górskim

Wszystko, czego warto dowiedzieć się o kursie zimowej turystyki wysokogórskiej, znajdziesz na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/szkolenia/.

Góry bywają niebezpieczne, a zarazem są piękne. Praktycznie co parę tygodni, a w szczególności w okresie, gdy urlopowicze tysiącami napływają do modnych miejscowości turystycznych zlokalizowanych w okolicy znanych szczytów, dowiadujemy się o nowych nieszczęśliwych zdarzeniach z udziałem ludzi, którzy bez stosownego wyposażenia wybrali się na wyprawę szlakiem o najwyższej trudności. Z tej przyczyny tym, którzy lubią góry i chcieliby nauczyć się przemieszczać po nich bez ryzyka, rekomendujemy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Co można przyswoić na kursie turystyki wysokogórskiej?

Najlepszą metodą, żeby nabyć potrzebne umiejętności jest uczestnictwo w wieloaspektowym szkoleniu pod okiem specjalistów z każdej z głównych sfer powiązanych ze wspinaczką wysokogórską, czyli ratowników górskich, instruktorów wspinaczki oraz przewodników górskich. Z ich wsparciem uczestnicy kursu górskiego nauczą się m.in. prawidłowego chodzenia w rakach i na rakietach śnieżnych, władania czekanem, przyswoją sobie reguły autoasekuracji, asekuracji i sposoby ratowania się przy upadku, poruszania się po szlakach zaopatrzonych w via ferraty, a także w zespole linowym. Co ważne, kurs górski przybliża uczestnikom podstawy medycyny górskiej, survivalu i orientacji w terenie, które są potrzebne w razie rozmaitych niespodziewanych sytuacji. Szkolenie omawia także zasady poprawnego postępowania w czasie lawiny.

Szkolenia górskie, w tym również kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, prowadzi biuro Exploruj.pl, które posiada olbrzymie doświadczenie jako organizator wypraw w łańcuchy górskie rozsiane po całym świecie. Szkolenia odbywają się na łonie natury (w Polsce, w Austrii oraz na Słowacji) w małych grupach, które z reguły mają nie więcej niż 6 osób. To sprawia, że przyswajanie wiedzy odbywa się w przyjemnej atmosferze. Szkoleniowcy mają wtedy sposobność przeznaczyć na każdego uczestnika kursu wystarczająco czasu i uwagi, by mogli oni skutecznie opanować podstawową wiedzę, potrzebną do pewnego poruszania się po górach.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy