Rozrywka Turystyka i podróże 

Górskie wycieczki dla aktywnych – czy warto w nich uczestniczyć?

Korzystna oferta aktywnych wypraw.

Wyróżnia się dwa rodzaje ludzi: ci, którzy wolne dni kochają spędzać na słodkiej bezczynności i ci, którzy w każdy urlop muszą zrobić coś wyjątkowego, czego do te pory nie przeżyli. Z myślą o takich osób agencje turystyczne tworzą nieszablonowe propozycje wypraw dla aktywnych.

Aktywne wycieczki – czy warto się na nie zapisać?

Aktywne wyprawy to drobiazgowo zaplanowane parodniowe wycieczki dla tych, którzy chcieliby poznać różne zakątki naszej ojczyzny i świata z całkiem nowej perspektywy. Scenariusz takich wypraw jest jest pełen niesamowitych atrakcji, których typowy wczasowicz nie zazna z pozycji komfortowego fotela na balkonie wydzierżawionego domku w górach. Wyprawa dla osób szukających interesujących doświadczeń to dodatkowo doskonała szansa, aby nabyć przydatne kwalifikacje, bowiem nieraz wiąże się ze instruktażami nieodzownymi do opanowania mechanizmów właściwego zachowania się w danym obszarze. Na wyprawie w góry dla aktywnych można m.in. dowiedzieć się, jak posługiwać się czekanem i rakami czy jak poruszać się po via ferratach. Uczestnicy zapoznają się podstawy survivalu, a także tego, jak postępować w zagrażających życiu okolicznościach, które mogą ich zaskoczyć, a więc przykładowo w przypadku lawiny. Trzeba także zaznaczyć, iż taka wyprawa w góry nafaszerowana jest trudnymi wyzwaniami wymagającymi zaufania i współpracy z innymi uczestnikami, co może skończyć się nawiązaniem długoterminowych znajomości.

Nie tylko polskie góry – na aktywnych wycieczkach poznasz ciekawe kraje

Atrakcyjne wycieczki, do których musimy wykazać się odpowiednią kondycją fizyczną, to w głównej mierze wyprawy w góry, w tym także w góry wysokie, a kierunkiem są łańcuchy górskie rozsiane po całym świecie. Osoby bez doświadczenia w wyprawach górskich, ale z mocną kondycją, mogą wziąć udział m.in. w trekkingu po Podhalu i pokonać cztery najważniejsze szczyty tego regionu: Giewont, Turbacz, Babią Górę i Trzy Korony. Mogą również zabrać się na Sycylię, gdzie będą podziwiaćz bliska wulkan Etna, miejscowe parki narodowe i odwiedzą najpiękniejsze miasta tej wyspy – Palermo, Trapani oraz Katanię. Ale Stary kontynent to nie jedyne rejony, dostępne dla niedoświadczonych turystów – bez większych przeszkód dadzą sobie rade również podczas wycieczki na Wyspy Komodo albo w Himalaje.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy