Internetowe strony Nasze porady Turystyka i podróże 

Atrakcje turystyczne w Małopolsce – portal nie tylko dla turystów

Tajemnicze miejsca w Małopolsce. Więcej informacji na visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna.

Choć województwo małopolskie jest jednym z najmniejszych w Polsce, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, toteż często trudno znaleźć coś dla siebie w ogromie informacji o godnych zobaczenia zabytkach i najnowszych wydarzeniach sportowych bądź kulturalnych w Małopolsce.

Skąd czerpać rzetelne informacje o ciekawych miejscach w Małopolsce?

By przedstawić przyszłym zwiedzającym atrakcje turystyczne tego regionu, stworzono witryna visitmalopolska.pl. Dostarcza on informacji nie tylko o ciekawych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, ale też o pokazach i eventach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych organizowanych na jego obszarze. Serwis prowadzony jest w ramach MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy w witrynie? Osoby organizujące pobyt w Małopolsce o razu na głównej stronie zauważą mapę, na której ekspresowo odnajdą schroniska młodzieżowe, motele i hotele, galerie i zabytki, a także Centra Informacji Turystycznej położone w miastach Małopolski. Portal pomaga zaplanować wizytę na południu Polski także pod względem logistycznym, podając informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach samochodów, jak i o dworcach i lotniskach. Natomiast dla tych, którzy z różnorodnych powodów nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, strona przygotował liczne wirtualne spacery prezentujące m.in. Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO, atrakcje narciarskie czy czar lokalnego folkloru.

Witryna o atrakcjach turystycznych w Małopolsce nie pomija obcokrajowców

Serwis visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także zagranicznych przyjezdnych, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy innych południowych miejscowości. Newsy dodawane na stronie publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale również w m.in w języku rosyjskim, niemieckim, francuskim oraz hiszpańskim. Szczególnie wartościowa dla obcokrajowców jest także podstrona Rozmówki, na której poznają najpopularniejsze wyrażenia i powiedzenia, które pomogą im porozumieć się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w czasie wizyty w Polsce. Turyści z zagranicy znajdą tu indeks konsulatów oraz ambasad zlokalizowanych na terenie województwa małopolskiego.

Siedziba:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego

Powiązane wpisy