Tematyka motoryzacyjna 

Kufry motocyklowe – na jakie się zdecydować?

Kup kufry motocyklowe na www.legato-motocykle.pl/pol_m_Akcesoria-motocyklowe_Bagaz-motocyklowy_Kufry-motocyklowe-288.html.

Podróże motocyklem są wygodne i dają uczucie wolności, jednak jeśli wybieramy się na dłuższy wyjazd czy też kilkudniowy urlop może się okazać, że ilość niezbędnych nam rzeczy nie zmieści się w zwykłym camelbagu czy plecaku. Nierzadko również transportowany bagaż jest na tyle ciężki, iż umieszczenie go na grzbiecie może znacząco wpływać na bezpieczeństwo kierowcy. W takich sytuacjach należy rozważyć zakup kufra motocyklowego.

Kufer boczny oraz centralny – czym się różnią?

Podstawowym problemem, przed którym staje właściciel jednośladu szukający kufra na motor jest to, czy wybrać kufer centralny czy lepiej zdecydować się na kufry boczne. Jeśli na motocyklu przemieszczamy się przeważnie w terenie zabudowanym, a nasze dalsze wyjazdy to zazwyczaj kilkugodzinne, niedalekie wypady za miasto, wystarczy po prostu kupić i zamontować kufer centralny. Objętość takich kufrów wynosi zazwyczaj od trzydziestu do pięćdziesięciu litrów, jednakże jest to wystarczająca pakowność, by pomieścić wszystkie przydatne akcesoria, kurtkę, rękawiczki, a niekiedy nawet zapasowy kask. Plusem kufrów centralnych jest to, że ciężar rozkłada się równomiernie, gdyż instalowane są one za plecami kierowcy. Odmiennie wygląda to przy instalacji kufrów bocznych – są one zakładane symetrycznie z obu stron jednośladu. W następstwie tego przy wożeniu przedmiotów o znacznej wadze należy pamiętać, by ciężar ładunku podzielić w miarę równomiernie na oba kufry, żeby powstrzymać ściąganie pojazdu podczas jazdy na prawo lub lewo.

Koszt kufrów motocyklowych

W sklepach znajdziemy ogromna ilość kufrów motocyklowych, różniących się od siebie nie tylko pojemnością, ale też materiałem, z którego są sporządzone (np. wzmocnione polimery albo wytrzymałe i lekkie aluminium). Niewątpliwie wybierając kufry na motor warto kierować się przede wszystkim ich solidnością i tym, czy gwarantują bezpieczeństwo przechowywanym w nich rzeczy. Niemniej jednak dla licznych miłośników jednośladów kluczowym faktorem, nierzadko mającym znaczny wpływ na finalną decyzję o ich zamówieniu, bywa również ich cena. Kufry centralne, z racji tego, iż są stosunkowo małe oraz prostsze do zainstalowania, nie są dużym kosztem. Wysokiej jakości kufer tego typu można kupić już za kilkaset złotych. Natomiast kufry boczne, które kupuje się wraz z pełnym zestawem do instalacji na motorze, obejmującym niezbędne stelaże, adaptery, jak również nieraz i zabezpieczenia antykradzieżowe, to już wydatek zbliżony do kilku tysięcy złotych.

Siedziba:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy