Sport, rekreacja, hobby Turystyka i podróże 

Turystyka górska – wyprawa na górę Kilimandżaro

Sprawdź Kilimandżaro wycieczka na www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/.

Zdobywanie górskich szczytów to pragnienie licznych globtroterów, którzy kochają ekstremalne eskapady. Pamiętnych wrażeń z pewnością zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto w niej uczestniczyć?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem Afryki – osiąga nieomal 6000 m nad poziomem morza. Globtroterów przyciągają przede wszystkim kurczące się już lodowce, niesamowite widoki, jak również możliwość obserwacji egzotycznych zwierząt w ich naturalnym otoczeniu. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą trzy góry będące pozostałością po wulkanach – Shira, Mawenzi i Uhuru. Wyprawa na najwyższy afrykański szczyt wymaga należytej preparacji – ze względu na ogromną wysokość realne jest ryzyko wystąpienia choroby wysokościowej, z kolei kapryśne warunki atmosferyczne powodują, iż dotarcie na szczyt masywu jest trudnym zadaniem. Osoby chcące uczestniczyć w wyprawie muszą charakteryzować się solidną kondycją fizyczną i psychiczną, które umożliwią maszerowanie przez – w przybliżeniu – 7 do 8 godzin każdego dnia.

O czym należy pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciw febris flava, po którym otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż warto również wyposażyć się w medykamenty przeciw malarii. Przed rozkwitem choroby uchroni też należyta profilaktyka – zastosowanie środków odstręczających insekty oraz zakładanie odzieży przykrywającej ramiona i nogi. A co zrobić, żeby uchronić się przed wystąpieniem choroby wysokościowej? Wejście na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić trwającą kilka dób aklimatyzacją, która przystosuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy