Sport, rekreacja, hobby Turystyka i podróże 

Trekkingi w Dolomitach – dlaczego warto?

Co powinno się wiedzieć o Dolomity trekking?

Sympatycy aktywnego wypoczynku zapewne przebyli nieomal wszystkie szlaki trekkingowe w naszym kraju, które położone są w Karkonoszach, w Tatrach i w Bieszczadach. Zdecydowanie są one zachwycające, niemniej jednak osoby, które często praktykują ten rodzaj aktywności po jakimś czasie chcą zasmakować ekscytacji płynącej z wycieczek po nieznanym sobie obszarze. Dlaczego zatem ograniczać się tylko do tras w polskich górach, jeżeli można zachwycać się fenomenalnymi widokami we włoskich Dolomitach?

Alpejskie Dolomity – pasmo górskie, które trafiło na listę światowego dziedzictwa UNESCO

Dolomity, a więc masyw górski leżący w całości w Południowych Alpach Wapiennych, charakteryzują się sporą liczbą stromych turni, baszt skalnych oraz poszarpanych grani, które w czasie dnia pod wpływem słońca zmieniają swoją barwę. Jest to również jedno z najurokliwszych pasm górskich Europy (jeśli nie na całym świecie!), nic zatem dziwnego, że w pierwszej dekadzie XXI wieku dodano je do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, iż w tym paśmie górskim występują wysokie pionowe skalne ściany, niezwykle spadziste stoki i liczne urwiska, wyznaczono w nich także wiele łatwych szlaków krajobrazowych, z którymi poradzi sobie większość osób uprawiających trekking.

Brenta i szczyty Tofanów – co warto zobaczyć na trekkingu we włoskich Dolomitach?

Niedoświadczonych entuzjastów trekkingu niewątpliwie urzeknie przejście przez to pasmo górskie po via ferratach, a więc po trasach, które zostały zaopatrzone w stalowe liny asekuracyjne. Plan wypraw tego rodzaju jest tak skonstruowany, aby ich uczestnicy mieli czas na szkolenie z reguł asekuracji i metod przemieszczania się po takim szlaku. Zaznajomieni z górami i mający wysoką sprawność fizyczną turyści będą usatysfakcjonowani przejściem po trasie na Brencie, najbardziej rozpoznawalnego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta jest dla wielu turystów bardzo forsowna, jednakże jej uczestnicy na pewno zapamiętają ją przez całe życie. We włoskich Dolomitach można spędzić też aktywnie zimowe miesiące, chodząc po mało stromych terenach na rakietach. Tak można zachwycać się m.in. widokiem na grupę Tre Cime oraz szczyt Averau.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy