Sport, rekreacja, hobby Turystyka i podróże 

Trekkingi – stopnie trudności i popularne destynacje

Trekkingi - sprawdź informacje o ofercie na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/

Wycieczki w góry mogą przybierać wiele form. Od powolnych przechadzek po prostych trasach w bezpiecznym sąsiedztwie domów turysty, przez wielogodzinne, piesze wędrówki po trasach plasujących się wyżej na skali trudności, aż po zaawansowane trekkingi. By uczestniczyć w trekkingach, konieczne jest doświadczenie w przemieszczaniu się po górach (tak wytyczonymi szlakami, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, a także umiejętność posługiwania się sprzętem wspinaczkowym oraz turystycznym. Aczkolwiek w zamian za nieraz olbrzymi nakład pracy otrzymujemy możliwość obcowania z dziką przyrodą i podziwiania niesamowitych widoków.

Trekkingi – dobierz odpowiedni stopień trudności do swoich zdolności

Skala trudności technicznej jest uzależniona od terenów, przez które prowadzą trekkingi. Fachowcy wymieniają trzy poziomy trudności wycieczek w rejony górskie. W trekkingach pierwszego stopnia uczestniczyć mogą te osoby, które wyróżniają się dobrą sprawnością fizyczną, a ich zdrowie nie stanowi przeciwwskazana do większej aktywności. Kolejny stopień trudności wymaga lepszej sprawności oraz co najmniej minimalnego doświadczenia w górach – np. w polskich Karpatach. Trzeci stopień to wyprawy dla osób z wysoką kondycją, wiedzą z zakresu specyfiki wysokich gór i potrafiących używać sprzęt, jak również niebojących się mało wygodnych warunków biwakowania w trakcie wielodniowej wyprawy.

Dokąd pojechać na trekking?

Trekkingi można uprawiać w każdych łańcuchach górskich. W Polsce pasjonaci tego rodzaju aktywności bardzo upodobali sobie szlaki tatrzańskie. Jeśli natomiast chodzi o pozostałe pasma na kontynencie europejskim, ogromnym uznaniem cieszą się Góry Przeklęte na Bałkanach, graniczące z Azją Kaukaz i Ural, Alpy oraz Karpaty Wschodnie. Najbardziej wprawne w trekkingu osoby mogą zaś spróbować swoich sił w trakcie wyprawy w Karakorum, Andach bądź Himalajach.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy