szkoła tenisa dla dzieci KrakówRozrywka Sport, rekreacja, hobby 

Szkoła tenisa dla dzieci Kraków

Aktywność fizyczna jest niezbędna oraz zalecana w każdej formie, natomiast nie wszystkie dzieci preferują aktywność, w postaci zażywania ruchu. Jak zachęcić je do wysiłku? Do wyboru mamy wiele różnych form, wśród których znajduje się też tenis dla dzieci. Jest to nie tylko niebanalny sposób spędzania czasu, ale jest także interesującą zachętą dla najmłodszych, które nie lubią ćwiczeń fizycznych. Warto zastanowić się nad szybkim rozpoczęciem doświadczenia z tenisem, bo już 4-latki mogą brać udział w lekcjach. Tenisista-amator będzie potrzebował odpowiedniego sprzętu, który zagwarantuje mu komfort rozgrywek, efektywną naukę oraz satysfakcję.

Tenis dla dzieci – pierwsze kroki

Tenis dla dzieci to świetna i oryginalna forma sportu, ale do rozpoczęcia pierwszej gry potrzebny jest strój do tenisa, buty sportowe i rakieta. Ta ostatnia część wyposażenia wzbudza najwięcej dylematów. Obecnie na rynku dostępny jest szeroki asortyment produktów, które pozwolą na dobór właściwej rakiety. Odpowiednia decyzja zakupowa gwarantuje optymalne wykorzystanie kompetencji grającego. Rakieta zawiera ważne cechy i parametry i to na ich podstawie dostosowujemy ją do swoich możliwości. Rakiety tenisowe dla dzieci są nieduże. Nierzadko zdarza się, że dorośli kupują swoim pociechom za duże rakiety, wpływa to niekorzystnie na postępy nauki. Pozostaje kwestia rączki do rakiety, która odgrywa ważną rolę. Właściwy uchwyt to taki, gdy pomiędzy kłębem kciuka, a opuszkami palców dłoni mieści się wskazujący palec drugiej ręki. Kiedy dokonamy właściwego wyboru, możemy być pewni, że tenis będzie najlepszym sposobem na spożytkowanie wolnego czasu dziecka.

Grupowe treningi tenisa dla dzieci, czy lekcje indywidualne?

Tenis to jedna z dyscyplin, która charakteryzuje się tym, że mistrzowie zaczynali naprawdę wcześnie. Najmłodsi uczą się szybko, a więc na pierwsze treningi mają możliwość chodzić już czterolatki. Problemem, który często pojawia się w pierwszej kolejności jest kwestia: uczyć się samodzielnie, czy w grupie.

Korzyści grupowych lekcji tenisa

Lekcje w grupie są źródłem wielu zalet, m.in. uczestnicy zawierają nowe znajomości, poznają różne style gry. Atmosfera sprzyja pozytywnej rywalizacji i rozwija umiejętności dziecka. Przyczynia się to do szybkich postępów w nauce i bardziej angażuje w grę.

Korzyści indywidualnych lekcji tenisa

Lekcje indywidualne są kierowane do osób, którym zależy na rozwoju z punktu widzenia własnych możliwości oraz potrzeb. Pod okiem kompetentnego nauczyciela dziecko rozwija swoją taktykę oraz technikę gry.

Siedziba:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy