Rozrywka Sport, rekreacja, hobby 

Rafting na Dunajcu – duże emocje i bliskość przyrody

Wypoczynek na rzekach kojarzymy najczęściej ze spływami kajakowymi. To zabawa i metoda podróży, który jest w naszym kraju znany od ponad wieku i nadal znajduje kolejnych zwolenników. W ostatnim czasie doczekał się jednak godnego rywala. Mowa o raftingu, a innymi słowy – spływach wieloosobowymi pontonami na rzekach o górskim, porywistym charakterze. Daje on dużo większe emocje niż spływ, a w tym samym czasie pozwala obcować z dziką przyrodą i zachwycać się krajobrazami nieosiągalnymi dla turystów pływających po nizinnych rzekach.

Rafting na Dunajcu – także dla amatorów?

Osoby wybierające rafting na Dunajcu nie muszą posiadać konkretnych umiejętności – organizatorzy takich usług przystosowują skalę trudności szlaku do doświadczenia ich uczestników. Niezbędna będzie aczkolwiek umiejętność pływania oraz obsługi wioseł, nabyta przykładowo w kajaku lub kanadyjce. Miejmy przy tym na uwadze, iż spływ po Dunajcu, ze uwagi na górski charakter rzeki, nie należy do najłatwiejszych wypraw. Żeby sprawnie stawić czoło wartkiemu nurtowi oraz przeciwnościom czekającym na szlaku, uczestnicy muszą być co najmniej w dobrej kondycji i powinni lubić aktywne, nawet nieco ekstremalne metody wypoczynku.

Rafting na Dunajcu – co zobaczymy?

Trudy samej przeprawy wynagradzają cudowne widoki. Rafting po Dunajcu to idealna okazja do tego, by z niecodziennej perspektywy podziwiać niesamowite krajobrazy. Pieniny wraz z przełomem Dunajca należą bowiem do najbardziej pociągających krajobrazowo rejonów Polski, a nawet całej Europy. Spływ pontonowy Dunajcem to także świetna opcja dla miłośników adrenaliny, gdyż trasa obfitująca w wiele przeszkód i meandrów podaruje wiele niezapomnianych emocji.

Powiązane wpisy