Sport, rekreacja, hobby Turystyka i podróże 

Przygoda w górach – trekkingi w Himalajach

Wszystko, czego warto dowiedzieć się o trekkingi Himalaje, znajdziesz na https://www.exploruj.pl/gora/himalaje/

Łańcuch Himalajów wspólnie ze zlokalizowanym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to obszary owiane legendą. Wpływa na to wiele elementów – głównie fakt, iż są to najwyższe pasma górskie na świecie i to oczywiście w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Trzeba napomknąć także o ekstremalnej trudności poszczególnych szczytów i tym, że to właśnie Himalaje stały się areną zmagań doświadczonych himalaistów z całego globu. Nie może więc dziwić zainteresowanie, jakie budzą wycieczki w Himalaje również pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – nie organizuj go samodzielnie

Na wstępie należy podkreślić, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum oraz Himalaje są najtrudniejszymi górami – nawet, jak wyprawa nie dotyczy wejścia na dany szczyt. Kłopoty powoduje też samo zaplanowanie podróży – rezerwacja biletów lotniczych oraz otrzymanie wizy i pozwolenia. Tym samym najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm planujących trekkingi w tych okolicach. Dodatkowym atutem jest opieka profesjonalnych przewodników (w tym polskojęzycznych), dzięki czemu trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, które nie mają wprawy w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – wycieczki w okolice Lhotse i Annapurny

Z jasnych przyczyn osoby podczas swojej pierwszej wizyty w Karakorum bądź Himalajach w Himalaje lub Karakorum z rzadka decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie znaczy to jednakże, iż te masywy pozostaną ich niespełnionym marzeniem, gdyż częstokroć przygotowywane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Everest, Annapurna czy Manaslu. Na biorących udział w tych wyprawach czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia swoich słabości, ale też możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu obywateli Nepalu i podziwianie nieprzeciętnych krajobrazów, jak na przykład lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy