Sport, rekreacja, hobby Turystyka i podróże 

Jak zorganizować zagraniczne wyprawy górskie?

Jeśli interesuje Cię najkorzystniejsza oferta wypraw górskich, zajrzyj na www.exploruj.pl/wyprawy/

Szczyty górskie od zawsze fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, porywające widoki, możliwość stawiania sobie wyzwań, jak również element sportowy towarzyszący zdobywaniu następnych szczytów i pokonywaniu trudnych technicznie szlaków. Nie dziwi więc to, że turystyka górska, trekkingi czy wspinaczka od dłuższego czasu cieszą się niesłabnącą popularnością. Wielostopniowy poziom trudności tras sprawia, że każdy – także absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Kłopotów może jednakżeprzysporzyć samo przygotowanie wyprawy.

Organizacja wyprawy górskiej poza granicami Polski

Napomknięte problemy mogą okazać się szczególnie uciążliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych pasmach górskich – przede wszystkim tych bardzo dalekich od naszego kraju. W takich wypadkach warto skorzystać z usług podmiotów w profesjonalny sposób przygotowujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyprawy te odbywają się one pod okiem kwalifikowanego przewodnika, nie znaczy jednak, że każdy może wziąć w nich udział. Zależnie od szczebla trudności danej wyprawy, wymagane jest doświadczenie nabyte w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane cele

Ogromnym zainteresowaniem wśród miłośników górskich trekkingów cieszą się rzecz jasna Karakorum oraz Himalaje, niemniej jednak z uwagi na wysoki stopień trudności i znaczne koszty nie każdy sympatyk trekkingów decyduje się na taki wyjazd. Dużo mniej kosztowne są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, jak również te skupiające się na zdobywaniu wierzchołków gór Uralu i Kaukazu na czele z Kazbekiem. Ponadto rodzime firmy aranżują również wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry na Alasce (Ameryka Północna).

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy