Sport, rekreacja, hobby Turystyka i podróże 

Jak przygotować się na trekkingi?

Poszukujesz szczegółowych wiadomości o trekkingach? Doskonale trafiłeś! Zajrzyj na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/

Wędrówki po wysokich szczytach utożsamiamy przede wszystkim z bardzo wykwalifikowanymi alpinistami. Tymczasem do trekkingów niepotrzebne okazują się zazwyczaj takie umiejętności – w różnych pasmach poprowadzono bowiem szlaki, z którymi upora się dowolny miłośnik gór – jeżeli oczywiście posiada właściwe akcesoria, czyli kijki gwarantujące przyczepność na nierównych szlakach oraz buty z przyczepną podeszwą. Na najniebezpieczniejszych fragmentach potrzebna okaże się również obecność dobrego instruktora, bo ten pokaże, jak używać dodatkowego, gwarantującego bezpieczeństwo sprzętu. Kiedy więc będzie on niezbędny? W których górach zazwyczaj odbywają się trekkingi?

Trekkingi na trudniejszych trasach

Trekkingi bywają czasem prowadzone w naprawdę technicznym terenie, a to sprawia, iż niezbędne okazują się akcesoria ułatwiające przejście szlaku. Najistotniejszymi z nich są na pewno raki, bo gwarantują stabilizację również na śliskich szlakach – a na wielu szczytach spotkać je możemy także wiosną. Na stromych podejściach przydatny okazuje się także czekan. Do korzystania z obu narzędzi potrzebne będą specjalistyczne umiejętności – dlatego nieobyci turyści na trekkingi muszą wybrać się wraz z instruktorem, który powie im, jak bez ryzyka przejść szlak.

Trekkingi – w których miejscach są organizowane?

Trekkingi pozwalają na zobaczenie szczególnie ciekawych szczytów na świecie, a te zazwyczaj są nieosiągalne dla większości turystów. Najczęściej organizowane są w najwyższych pasmach – polscy turyści często wybierają pobliskie Tatry, a poza tym do Włoch oraz na norweskie fiordy. Dużym uznaniem wśród miłośników trekkingu szczyci się też Kilimandżaro oraz Andy w Peru. Ci z nas, którzy zdobyli już jakieś umiejętności w chodzeniu po górach mają szansę zaś wybrać się w Himalaje – trekkingi organizowane są tam między innymi u podnóża Everestu oraz Annapurny.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy