Sektor budowlany 

Zalety okien skrzynkowych

Dalsze informacje o oknach skrzynkowych

Okna skrzynkowe kojarzymy w szczególności z wiekowymi budynkami. Nierzadko spotkać je możemy w zabytkowych gmachach, wiejskich domkach oraz pałacach. Dziś są one produkowane zwłaszcza z przeznaczeniem do montażu w tego typu, bo zastosowanie tego typu okien oczekiwane jest przez urzędników. Warto jednak zauważyć, że z uwagi na ich walory estetyczne coraz częściej montowane są również we współczesnych budynkach. Szczególnie, iż obecne wersje są równie funkcjonalne, co okna wyprodukowane starymi sposobami. Jak więc prezentują się okna skrzynkowe? Z jakich materiałów są produkowane?

Jak zbudowane są okna skrzynkowe?

Nazwa okien skrzynkowych bierze się z ich konstrukcji. Składają się one z dwóch skrzydeł, pomiędzy którymi jest pusta przestrzeń. Jest to swego typu izolator, który zabezpiecza pomieszczenie przed zimnem. Okna skrzynkowe w zabytkowych budynkach nierzadko podzielone są na cztery elementów – te górne, skrzydła o mniejszej powierzchni są zamykane oddzielnie i przed laty służyły do wentylowania pomieszczeń. Taka budowa szczególnie dobrze zda egzamin w budynkach zabytkowych – między innymi chatach ceglanych.

Okna skrzynkowe – drewno

Okna skrzynkowe, podobnie jak pozostałe typy, powinny być wykonane z właściwego materiału. Dotąd najchętniej sięgano po sosnę lub modrzew, ale od niedawna ich producenci stosują również gatunki egzotyczne. Drewna takie jak np. meranti okazują się wszak znacznie bardziej odporne na działanie wody, powietrza oraz ekstremalnych mrozów.

Siedziba:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy